POZNAŃ: WYSTAWA POJAZDÓW ZABYTKOWYCH W CENTRUM

AW 1_4326z

Kolejny krok w kierunku muzeum, tak można określić wydarzenie, jakie miało miejsce w Poznaniu. Dokonano tam otwarcia wystawy pojazdów zabytkowych. Na powierzchni blisko 900 m² wyeksponowano 40 modeli.

Fundacja Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolski Kuźnia Dziedzictwa otrzymała propozycję zorganizowania okresowej wystawy w nowo otwieranym centrum handlowym Poznań City Center, mieszczącym się w bezpośrednim sąsiedztwie nowego dworca Poznań Główny.


Zobacz także
HISTORIA – OLDTIMERS


Podjęto błyskawiczną decyzja i wystawa dzięki aktywnemu udziałowi członków Komisji Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski została przygotowana do otwarcia.

Wystawa będzie trwała co najmniej do 30 czerwca 2014. Na 2 kondygnacji centrum wystawiono 40 samochodów starając się dać przekrój kolekcji jaka jest w posiadaniu członków poznańskiego klubu.

AW 2_4381z

Zaczynając od najstarszych są to: REO z 1908 roku i 100-letnia Lorraine Dietrich. Interesująca jest kolekcja aut marki Mercedes, czy też unikatowa seria aut marki DKW z absolutnym rarytasem – w wersji przygotowanej na wyposażenie korpusu gen. Rommla na Saharze.

Nie mogło zabraknąć samochodów polskiej produkcji: jest Syrena, ciekawa kolekcja Warszaw, Polskie Fiaty od przedwojennego do współczesnych, auta rodem z NRD. Wystawa nie ma być statyczną ekspozycją samochodów, będą zmiany: pojawią się rowery, motocykle, w kwietniu zostaną wymienione prezentowane auta na inne modele…

AW 3_4391z

Zapraszamy do Poznania, wystawa czynna jest codziennie przez 7 dni w tygodniu od godz. 9 do godz. 21. Wszystkich którzy znajdą się w Poznaniu, czy będą mieli przerwę w podróży kolejowej zapraszamy do zwiedzania, dostęp do wystawy jest również z peronów Dworca Poznań Główny.

Teresa Cichacka (Automobilklub Wielkopolski)

AW 4_4467