PRESTIGO: PRZYGODA Z FULL HD CZYLI ROASRUNNER 519

RoadRunner_1

Prestigio, marka urządzeń i akcesoriów komputerowych, przedstawia kolejny model z rodziny kompaktowych rejestratorów samochodowych – RoadRunner 519.

Urządzenie nagrywa zdarzenia drogowe w jakości full FD stosując 120-stopniowy kąt widzenia oraz czterokrotny zoom cyfrowy. Intuicyjna obsługa w połączeniu z poręcznymi wymiarami urządzenia ułatwia montaż na szybie pojazdu za pomocą przyssawki.


Zobacz relacje:
GPS / AUDIO
WIDEOREJESTRATORY


– Gama rejestratorów samochodowych Prestigio liczy aż 16 różnorodnych modeli. Jesteśmy liderem tego segmentu w wielu krajach regionu EMEA, a w Polsce zaliczamy się do ścisłej czołówki producentów tego typu urządzeń. Zróżnicowane potrzeby użytkowników sprawiły, że w portfolio znajdują się zarówno klasyczne, kompaktowe rejestratory, jak i wielofunkcyjne MultiRunnery, które znajdują zastosowanie w sportach ekstremalnych i rekreacji – podkreśla Dariusz Rylski, Product Line Sales Manager Prestigio w Asbis, Sp. z o. o.

Najnowszy model, RoadRunner 519 nagrywa trasę przejazdu w rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Szerokokątny, 120-stopniowy obiektyw rejestruje zdarzenia również w bezpośrednim sąsiedztwie jezdni, co może być kluczowe podczas sporu z uczestnikiem kolizji lub ubezpieczycielem. Matryca urządzenia korzysta z trybu cyfrowego powiększenia 4x, co daje maksymalną rozdzielczość zdjęć na poziomie 4254×3264 pikseli. Materiał zapisywany jest w pętli na karcie SD, którą można później przełożyć do innego nośnika w celu obejrzenia nagrania na większym monitorze. Ciekawą funkcją rejestratora jest opcja detekcji ruchu, co jest o tyle przydatne, iż urządzenie wzbudza się automatycznie wykrywając aktywność, bez ingerencji kierowcy, zapewniając komfort oraz pewność zarejestrowania wszystkich potencjalnie istotnych wydarzeń. Kolejne udogodnienie polega na elektronicznej stabilizacji obrazu, oferującej dobrej jakości, nieporuszone nagrania.

RoadRunner 519 jest poręcznym gadżetem o wymiarach 67x50x15mm oraz wadze zaledwie 60 gram, co sprawia, że może być zamontowane np. pod lusterkiem komponując się z wystrojem kabiny. Kierowca ma do dyspozycji dwucalowy wyświetlacz LCD TFT, na którym na bieżąco widzi nagranie. Po prawej stronie ekranu znajdują się przyciski do nawigowania funkcjami rejestratora, a na boku obudowy umieszczono gniazdo USB do komunikowania się z innymi urządzeniami.