PROFIAUTO SHOW 2019: NOWE TECHNOLOGIE ZF MOGĄ ZASKOCZYĆ

ZF_targi1

W dniach 8-9 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się już 16. edycja ProfiAuto Show – jedna z najważniejszych imprez motoryzacyjnych w Polsce.

Na stoisku ZF Aftermarket odwiedzający mogli zobaczyć zaawansowane rozwiązania z dziedziny motoryzacji, nowoczesnych technologii oraz systemów autonomicznej jazdy, które znaleźć można w najnowszych modelach samochodów.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Na targach obecni będą pracownicy Centrum Inżynieryjnego Elektroniki koncernu ZF z Łodzi, którzy na co dzień pracują nad rozwojem tych technologii.

ZF_targi2

Już od 16 lat targi ProfiAuto Show przyciągają najważniejsze światowe marki z branży automotive, które pragną zaprezentować szerokiej publiczności swoje najnowocześniejsze rozwiązania i osiągnięcia. Oferta koncernu ZF to nie tylko dobrze znane podzespoły marek Lemforder, Sachs i TRW. To również nowoczesne technologie i rozwój pojazdów autonomicznych.

Pod koniec 2017 roku koncern ZF otworzył swoje Centrum Inżynieryjne Elektroniki w Łodzi, które realizuje projekty w obszarze tzw. aktywnych systemów bezpieczeństwa, wspierających kierowcę podczas jazdy z wykorzystaniem kontroli radarowo- wizyjnych. Zastosowanie tych układów zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia kolizji lub wypadku drogowego i jest chętnie wykorzystywane przez czołowych światowych producentów samochodów.

Na stoisku marki ZF podczas ProfiAuto Show zostały poruszone bardzo istotne zagadnienia z dziedziny motoryzacji następnej generacji oraz celów i wyzwań, jakie przed nią stoją.

ZF_targi3

Sprawdzić można było, czy w ciągu jednej nocy możliwe jest przetestowanie aktywnych systemów bezpieczeństwa na dystansie 10 000 kilometrów, jaki wpływ na zautomatyzowaną jazdę mają systemy w samochodzie oraz jakie możliwości dają nowoczesne kamery i radary ZF.

Te wszystkie nowe technologie, tworzone są między innymi przez wspomniane Centrum Inżynieryjne Elektroniki koncernu ZF w Łodzi. To z pewnością spore zaskoczenie dla wielu zainteresowanych nowoczesną technologią motoryzacyjną w Polsce.

Na stanowiskach ZF Aftermarket dostępni byli również eksperci firmy którzy odpowiadali na wszystkie pytania związane z produktami marek koncernu, jak też rozwiewali wszelkie wątpliwości związane z prawidłową eksploatacją podzespołów oraz udzielali cennych wskazówek, które z pewnością przydadzą się podczas serwisowania aut.