PRZED TYMI POLICJANTAMI W JAPONII TRUDNO UCIEC

Arsenał japońskiej policji wzmocniło specjalne, sportowe i luksusowe auto. Mundurowi we wschodniej części Kraju Kwitnącej Wiśni otrzymali Lexusa LC.

Samochód prezentuje się bardzo elegancko w oficjalnym, czarno- białym malowaniu i pomoże w ograniczaniu liczby wypadków drogowych.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


Sportowe coupé otrzymała Policja Prefekturalna w prefekturze Tochigi. Auto wspomoże funkcjonariuszy drogówki służących w Mobilnej Jednostce Ruchu. Sportowy samochód będzie pomagał w zatrzymywaniu kierowców, a także w działaniach promocyjnych. Stylowy grand tourer ma pomóc w zmniejszeniu liczby wypadków na drogach w regionie. Samochód przekazał japońskiej drogówce przedstawiciel Lexusa, Kazuo Nakamura.

Nakamura skontaktował się z policją w 2019 roku, mówiąc „Chciałbym, żebyście wykorzystali go w zapobieganiu wypadkom drogowym”…

Auto otrzymało malowanie typowe dla japońskiej policji. W ręce japońskich funkcjonariuszy trafił egzemplarz Lexusa LC w wersji 500, a więc napędzanej wolnossącą V-ósemką 5.0 o nominalnej mocy niemal 480 KM. Na japońskim rynku cena takiego auta wynosi od 13 500 000 jenów, czyli w bezpośrednim przeliczeniu około 490 tys. zł. Co ciekawe, policja w prefekturze Tochigi wcześniej otrzymała też sportowego Nissana GT-R.

Lexus wprowadził w tym roku kilka ulepszeń w modelu LC. Zmiany dotknęły zarówno klasycznej odmiany 500, jak i hybrydowej wersji 500h. Aż 10-stopniowa skrzynia biegów w LC 500 pozwala teraz na większe obroty przy otwarciu przepustnicy w zakresie 50–70 proc.

Przekładnia zastosowana w niemal 360-konnym wariancie hybrydowym chętniej redukuje bieg do dwójki, przez co pozwala na bardziej dynamiczną jazdę. Model ma teraz również o 10 kg niższą masę nieresorowaną, co z kolei poprawia prowadzenie.