RAJD ABU DHABI 2012: POLSCY KIEROWCY NA STARCIE

Już 1 kwietnia motocykliści Orlen Team i Automobilklubu Polski: Kuba Przygoński, Marek Dąbrowski i Jacek Czachor wystartują w Abu Dhabi Desert Challenge 2012. Jest to pierwsza w tym roku eliminacja zaliczająca się do Mistrzostw Świata FIM w rajdach terenowych cross – country, inaugurująca sezon 2012 dla naszych kierowców.

Trwający sześć dni 22. Abu Dhabi Desert Challenge – to jeden z największych i najtrudniejszych rajdów na świecie, stanowiący pierwszą, tegoroczną rundę Mistrzostw Świata FIM. Na jego liście startowej po raz kolejny znaleźli się motocykliści Orlen Team i Automobilklubu Polski: Kuba Przygoński pojedzie z numerem 2., Jacek Czachor – 4, a Marek Dąbrowski – 6.

Dla Jacka i Marka, start w Abu Dhabi to inauguracja sezonu rajdowego 2012, na który składają się jeszcze Sealine Cross – Country Rally w Katarze, Sardegna Rally Race oraz

Pharaons Rally. Kuba ma już za sobą krótką rozgrzewkę – w połowie marca uczestniczył w trzydniowym rajdzie Italian Baja, będącym 1. eliminacją do Pucharu Świata rajdów terenowych, gdzie zajął 3 miejsce. Wszyscy motocykliści przeszli serię intensywnych treningów i są w pełni przygotowani na kolejny rok walki o czołowe pozycje w międzynarodowych mistrzostwach.

W tegorocznym rajdzie Abu Dhabi Desert Challenge weźmie udział 59 motocyklistów, 43 ekipy samochodowe, 16 kierowców quadów. Pierwszą pozycję startową w stawce jednośladów przyznano w tym roku Portugalczykowi Helderowi Rodriguezowi, natomiast po Kubie Przygońskim, jako trzeci, wystartuje Marc Coma – zeszłoroczny zwycięzca rajdu w klasyfikacji generalnej. Oprócz zawodników Orlen Team i Automobilklub u Polski, w Abu Dhabi Desert Challenge weźmie udział jeszcze dwóch Polaków – Rafał Sonik oraz Łukasz Łaskawiec – którzy wystartują w rajdzie na quadach. W stawce samochodowej pierwsze miejsca startowe zostały przyznane kolejno Jeanowi – Louisowi Schlesserowi, Borisowi Gadasinowi i Miroslavowi Zapletalowi.

Po raz kolejny, trasa Abu Dhabi Desert Challenge 2012 będzie wiodła przez pustynne tereny Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a jej tegoroczna długość wyniesie 2050 km.

Więcej na www.orlenteam.pl.

Fot.: emilbilinski.com.