RAJD BARBÓRKA 2011: KUCHAR W PEUGEOT WRC

Pięciokrotny zwycięzca Rajdu Barbórka, Tomasz Kuchar – podobnie jak przed rokiem – wystąpi w 49. edycji tej imprezy w barwach Peugeot Sport Polska Rally Team. Wystartuje z pilotem Danielem Dymurskim, za kierownicą Peugeot 307 WRC.

Rajd Barbórka, jako impreza kończąca sezon sportów motorowych w Polsce, przyciąga nie tylko największe sławy ze świata rajdów, wyścigów i rallycrossu, ale także dziesiątki tysięcy kibiców z całej Polski, którzy na żywo lub poprzez bezpośrednią transmisję telewizyjną śledzą ekscytujący pojedynek najlepszych kierowców na odcinku specjalnym na ulicy Karowej.

Tomasz Kuchar ma na swoim koncie aż pięć zwycięstw, co jest ewenementem w historii tej imprezy. Kuchar był najszybszy w 2003, 2007 i 2008 roku. Następnie w 2009 za kierownicą Peugeot 307 WRC wyrównał rekord czterech zwycięstw, należący wspólnie do Mariana Bublewicza i Pawła Przybylskiego.

Wygrywając w 2010 roku, również za kierownicą Peugeot 307 WRC, został samodzielnym rekordzistą! Tomek wraz z pilotem Danielem Dymurskim w ostatnich trzech latach byli także najszybsi w Kryterium Asów na ulicy Karowej, zwanej “królową” polskich odcinków specjalnych.

Samochody Peugeot wygrywały tę imprezę czterokrotnie – poza Tomaszem Kucharem zwycięstwa odnieśli także Krzysztof Hołowczyc w 2001 oraz Michał Nowosiadły w 2002 roku.

Tomasz Kuchar: Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że po raz kolejny będę miał zaszczyt pojechać Peugeotem WRC i reprezentować barwy Peugeot Sport Polska. Barbórka to bardzo specyficzny rajd, ciężko dobrze przygotować samochód na wszystkie napotkane tam warunki – czasami jedziemy po asfalcie, czasami po betonie, kawałek po szutrze, a i oczywiście kultowa kostka na Karowej jest swojego rodzaju wyzwaniem. Mam nadzieję, że uda nam się wszystko dobrze zaplanować i ustawić, a wtedy spróbujemy włączyć się w walkę o wysokie laury, a tym samym nie zawieść naszych kibiców i sponsorów, którym chciałem podziękować za danie nam tej wielkiej szansy na start w Warszawie „wielorybem”, w którym to, jak wszyscy wiecie, jestem zakochany po uszy…

Dorota Pajączkowska, PR Manager Peugeot Polska: Udział w Rajdzie Barbórka zawsze był dla nas wyjątkowym wydarzeniem, a uczestniczymy w nim nieprzerwanie już od 1998 roku. Mając na koncie wiele wygranych w tej najbardziej prestiżowej imprezie rajdowej w Polsce, zdecydowaliśmy się ponownie stanąć na starcie, by wraz z Tomkiem Kucharem i Danielem Dymurskim w prawdziwej „maszynie do wygrywania” – Peugeot 307 WRC – znów dać z siebie wszystko! Trzymamy kciuki za kolejne, historyczne zwycięstwo!