RAJD BARBÓRKA 2014: POWIEW HISTORII – LEGENDY NA START!

legendy

Rajd Barbórka to nie tylko najnowsze, najszybsze i najbardziej rozpoznawalne samochody, które ścigają się na krajowych i światowych trasach w drugim dziesięcioleciu XXI wieku.

Barbórka, to – tradycyjnie – także wspomnienia minionych lat i rywalizacja rajdowych Legend. Nie zabraknie ich na trasie także w tym roku.


Zobacz także:

RAJDY

RAJD BARBÓRKA


 

Legendy pojawią się na odcinkach specjalnych organizowanego przez Automobilklub Polski Rajdu Barbórka – Ogólnopolskiego Kryterium Asów w warszawie nieco później, niż samochody rywalizujące w walce o miejsce na Karowej. Jeśli nie macie w planie podróżowania pomiędzy wszystkimi próbami, warto zostać nieco dłużej na wybranej przez Was trasie i sprawdzić, jak rajdy samochodowe wyglądały przed laty.

A bez wątpienia, będzie na co popatrzeć! Już teraz do startu w Barbórce Legend zgłoszonych jest blisko 30 prawdziwych, rajdowych perełek. Nie sposób wymienić wszystkie z nich, ale warto wspomnieć o kilku. Na warszawskich ulicach kibice będą mieli okazję podziwiać takie maszyny, jak choćby Lancia Delta HF Integrale, Fiat 124 Spider, BMW 2002, Ford Escort RS Mk2, Porsche 911 SC, czy wreszcie Audi Sport Quattro. Mamy tez coś dla wielbicieli rodzimej motoryzacji – na starcie Barbórki Legend zobaczycie kilka Fiatów 125p czy FSO Poloneza 2000.

Legendy – co oczywiste – nie pojadą razem z Fordami Fiesta R5, Peugeotami 207 S2000, czy kolejnymi ewolucjami Lancerów, ale nie oznacza to wcale, że ich wewnętrzna rywalizacja będzie mniej interesująca i zacięta. Sprawdźcie więc koniecznie harmonogram Barbórki Legend i kibicujcie także tym, dla których powiew historii jest pasją życia!

Fot.: barborka.pl