RAJD BARBÓRKA 2014: TAK BYŁO PRZED ROKIEM

RB_ppp_1

W ubiegłym roku walkę na trasie Rajdu Barbórka zdominował czterokrotny Mistrz Polski, Kajetan Kajetanowicz. Kierowca z Ustronia, pilotowany przez Jarka Barana, wygrał zarówno rywalizację na odcinkach specjalnych, jak i Kryterium Asów na Karowej.

Był to pierwszy dublet Kajetanowicza, ale już trzeci z rzędu triumf na odcinku zamykającym rajdowy sezon w Polsce.


Zobacz także:

RAJDY

RAJD BARBÓRKA


 

Piątkowy wieczór zawodnicy oraz kibice wspominają przede wszystkim z powodu śnieżnej zamieci i ekstremalnie trudnych warunków, jakie przywitały uczestników rajdu na trasie zlokalizowanej na Bemowie. Sobotnie odcinki rozgrywane były już przy zdecydowanie lepszej pogodzie, choć niska temperatura i silny wiatr nie sprzyjały kibicom. Ale taka jest Barbórka – pomimo śniegu, mrozu, czasem padającego deszczu, najlepsi rajdowi fani w Polsce i tak tłumnie stawiają się na trasach odcinków specjalnych!

RB_ppp_2

W grudniu 2013 na Karowej oglądaliśmy wyjątkowo wyrównaną walkę, a kierowcy, którzy stanęli na podium, bili się o dziesiąte części sekundy. Ostatecznie reprezentujący barwy Automobilklubu Polski – organizatora zawodów Kajetanowicz (Subaru Impreza) wyprzedził Tomasza Kuchara (Peugeot 207 S2000) o zaledwie 83 setne sekundy! Trzecie miejsce i najniższy stopień podium wywalczył Michał Sołowow (Ford Fiesta WRC).

Na Karowej pojawiły się także prawdziwe rajdowe perełki, walczące w kategorii Legend. Co prawda nie rywalizowały w Kryterium Asów, ale ich pokazowe przejazdy były jedną z największych atrakcji wieczoru. Wcześniej, na trasie odcinków specjalnych, najlepsza okazała się załoga Adam Kacprzyk i Michał Gawlik jadąca Lancią Delta, kolejne miejsca zajęli Zbigniew Szwagierczak za kierownicą Opla Astra GSI i Wojciech Bełtowski, prowadzący Audi Sport Quattro.

W tym sezonie na starcie Rajdu Barbórka także nie zabraknie najlepszych polskich kierowców. Organizatorzy przygotowali też sporo niespodzianek i na liście zgłoszeń bez wątpienia pojawią się nazwiska, które zelektryzują rajdowych kibiców.

Fot.: Automobilklub Polski