RAJD BARBÓRKA 2022: WAŻNE KOREKTY W HARMONOGRAMIE!

Sobotnie odcinki specjalne pół godziny wcześniej – organizator Rajdu Barbórka wprowadził zmiany w harmonogramie.

Wybieracie się na trasy sobotnich odcinków specjalnych Rajdu Barbórka? Ustawcie budziki pół godziny wcześniej! Tu znajdziecie informacje o zmianach w harmonogramie, a także o tym, jak przygotować się na start piątkowego odcinka w Pruszkowie.


Zobacz także:

RAJD BARBÓRKA

RAJDY


 

Na liście zgłoszeń tegorocznego Rajdu Barbórka znalazło się 131 załóg. Tak ogromne zainteresowanie udziałem w grudniowym klasyku wymusiło drobne korekty w harmonogramie imprezy. Sobotnie odcinki specjalne wystartują 30 minut wcześniej, niż planowano początkowo. Wszystko po to, aby pozostawić wystarczająco dużo czasu zawodnikom, którzy będą przygotowywali się do startu w Kryterium Asów. Jeszcze przed startem odcinka na Karowej zaplanowano przejazdy pokazowe oraz przejazdy Legend.

Piątkowy odcinek specjalny w Pruszkowie oraz ceremonia startu honorowego ruszą o zaplanowanej wcześniej godzinie. Pierwsze samochody wjadą na rampę o 17:30, a już 5 minut później rozpocznie się rywalizacja na OS SZNAJDER Batterien Pruszków.

W Pruszkowie pierwsza dwudziestka pojedzie w odwrotnej kolejności (od numeru 20 do 1), za nimi na trasę ruszą załogi z numerami startowymi od 21 wzwyż. Na pozostałe, sobotnie odcinki specjalne, podobnie jak w ubiegłych latach, załogi wyruszą w odwrotnej kolejności całej listy startowej. Oznacza to, że teoretycznie najszybsze samochody zobaczymy na końcu rywalizacji.

Harmonogram Rajdu Barbórka:

Piątek

OS1 SZNAJDER Batterien Pruszków 17:35

Sobota

OS2 Tor Słomczyn I 08:00
OS3 Tor Słomczyn II 08:15
OS4 Tor Służewiec I 09:50
OS5 Tor Służewiec II 10:05
SERWIS BEMOWO 10:57
OS6 Autodrom Bemowo DUET 11:30
Kryterium Karowa – start pokazów od 17:00