RAJD BARUM 2019: JANEK CHMIELEWSKI POWRACA ZA KIEROWNICĘ

chmielewski-barum1

Liczące w tym roku osiem rund Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Europy (FIA ERC) zawitają w najbliższy weekend do Czech, gdzie rozegrany zostanie Rajd Barum.

Na kultowych odcinkach specjalnych w okolicach Zlina pojawi się czołówka ERC klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych klas.


Zobacz także:

RAJDY


 

Łączna liczba załóg zgłoszonych do zawodów to aż 137 pozycji, z czego sześć z Polski. Po raz pierwszy w najważniejszych zawodach u naszych południowych sąsiadów wystartuje Jan Chmielewski, który wspierany z fotela pilota przez Michała Majewskiego skorzysta z Peugeota 208 R2.

Jan Chmielewski (Automobilklub Polski): Czekałem na możliwość powrotu za kierownicę samochodu rajdowego w jakimś długim i ciekawym rajdzie. Dzięki wsparciu moich sponsorów, w piątek mogę stanąć na starcie jednej z najlepszych rajdowych imprez w Europie, czyli Rajdu Barum. Czeskie zawody, zaliczane do cyklu mistrzostw Europy, były od lat moim motorsportowym marzeniem i tym bardziej cieszę się, że uda się je spełnić. Samego rajdu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, wystarczy podać nazwy odcinków specjalnych takich jak „Pindula”, „Majak” czy „Halenkovice” i każdy entuzjasta tego sportu będzie już wiedział o jakich zawodach mowa. Prawdziwie imponująca jest lista zgłoszeń, licząca ponad 130 załóg i w samej klasie RC4, w której będziemy klasyfikowany mamy kilkudziesięciu rywali. Wystartuję na tych odcinkach po raz pierwszy. Nie zakładam walki o czołowe lokaty, a raczej „czyste” przejechanie rajdu, stąd spodziewam się, że stali uczestnicy ERC, czy też lokalni kierowcy zwyczajnie nam odjadą.

Michał Majewski: Ogromnie się cieszę na start w Rajdzie Barum. W zeszłym roku debiutowałem w tej imprezie z Marcinem Babrajem, więc nie będzie to dla mnie nowa impreza. Trudno powiedzieć coś o celach na ten rajd… Jest to dla mnie ważny start, więc rozsądnym byłoby po prostu dojechać do mety, aczkolwiek na starcie do pierwszego OS-u nasze plany zostaną zweryfikowane i postaramy się pojechać jak najszybciej. Zapraszamy kibiców do wspierania naszej załogi. Jesteśmy pewni, że jak zawsze na „Barumce” będzie Was naprawdę wiele!

Sponsorami zespołu są: Caffaro oraz KRAUSE. Patronat medialny sprawują: TVP 3 Kraków, Radio Kraków i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Meta rajdu i rozdanie nagród planowane jest na dzielę o godz. 16:58, wyniki poznamy wieczorem.