RAJD DAKAR 2013: 7 ZAŁÓG POLAND NATIONAL TEAM

W Warszawie odbyła się konferencja prasowa, poświęcona inicjatywie „Poland National Team”. Po raz pierwszy wszyscy polscy sportowcy staną na starcie rajdów w sezonie 2013 pod biało- czerwoną flagą.

Na konferencji obecni byli Prezes PZM Andrzej Witkowski oraz Wiceprezes Michał Sikora, którzy podkreślali wagę tworzenia narodowej reprezentacji nie tylko na najtrudniejszym rajdzie świata, ale w sportach motorowych jako całości, na przykład na równie szeroko reprezentowany przez Polaków Rajdach Baja 2013.

Pomysł stworzenia wspólnej, polskiej reprezentacji powstał dzięki zaangażowaniu samych sportowców.

– Chcemy robić coś unikatowego, chcemy być reprezentacją całej Polski – powiedział Piotr Beaupré. Zaprosiliśmy wszystkich zawodników, którzy mają legitymację PZM. Nie ma żadnych podziałów.

– Możemy być w tym rajdzie silni, jeżeli będziemy razem – dodał Rafał Sonik, wspominając start do Rajdu Dakar w Lizbonie.

W Poland National Team weźmie udział 7 załóg – w tym Rafał Sonik na quadzie, załoga Krzysztofa Hołowczyca, Piotra Beaupré, Adama Małysza i Dariusza Żyły w samochodach, oraz Grzegorza Barana i Roberta Szustkowskiego w ciężarówkach.

Rajd Dakar wyruszy 5 stycznia 2013 r., ze stolicy Peru, Limy. Wszystkim załogom, startującym w barwach Poland National Team, życzymy fantastycznych wyników.

Źródło i zdjęcia: pzm.pl