RAJD DAKAR 2014: MINI ALL 4 RACING GOTOWE DO WALKI

Dak 1_140867

Marka MINI wystawi łącznie 11 sztuk modelu ALL4 Racing przygotowanych przez X-raid Team z Treburu w Rajdzie Dakar, który rozgrywany będzie od 5 do 18 stycznia 2014 roku.

Już w latach 2012 i 2013 MINI był najlepszym samochodem w tym najtrudniejszym z rajdów- maratonów świata. W dwóch poprzednich edycjach Dakaru pierwsze miejsce zajmował Francuz Stephane Peterhansel za kierownicą MINI ALL4 Racing przygotowanym przez Monster Energy x-raid Team.


Zobacz także:
SPORT
RAJD DAKAR 2014


Rajd Dakar 2014 jest kolejnym kamieniem milowym w historii marki MINI w tym najtrudniejszym rajdzie świata. Jeszcze nigdy dotąd na starcie nie stanęło więcej MINI ALL4 Racing – o zwycięstwo w 36. Dakarze walczyć będzie aż 11 samochodów tej stajni.

– Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze. Wygrałem ostatnie dwa Dakary, ale kolejny triumf absolutnie nie jest oczywisty, bo każdy Dakar ma swój własny charakter – mówi Stephane Peterhansel.

W roku 2011 MINI ALL 4 Racing wziął po raz pierwszy udział w legendarnym rajdzie.

– Wystawić kompaktowy samochód terenowy w rajdzie- maratonie o najwyższym stopniu trudności i największej konkurencji – to było wyzwanie, które chcieliśmy podjąć – mówi Jochen Goller, wiceprezes MINI.

A bazujący na MINI John Cooper Works Countryman samochód MINI ALL4 Racing od razu pokazał, że niestarszna mu żadna konkurencja – a podbił przy tym także serca fanów.

W rok później udział w Rajdzie wzięło już 5 MINI ALL4 Racing, podobnie było w 2013 roku.

Jeszcze przed startem w Dakarze 2014 MINI ALL4 Racing i X-raid Team potwierdzili swą klasę dwoma kolejnymi sukcesami: zdobyciem Pucharu Świata FIA w rajdach Cross Country z Krzysztofem Hołowczycem za kierownicą oraz triumfem w wymagającym Rajdzie Maroka z argentyńskim kierowcą Orlando Terranova. Obaj oczywiście prowadzili MINI ALL4 Racing.

– Zespół X-raid Team wykonał znakomitą robotę. Świetnie przygotował MINI ALL4 Racing do kolejnego Dakaru. Jestem pewny, że uzyskamy znakomite wyniki zespołowe i mam nadzieję, że uda się nam obronić tytuł w Ameryce Południowej – mówi Goller.