RAJD DAKAR 2017: MINI OGŁOSIŁO SKŁAD – JEDZIE KUBA PRZYGOŃSKI

mini-rd1

Rajd Dakar, zazwyczaj opisywany jako „kolebka długodystansowych rajdów terenowych”, stanowi bez wątpienia najcięższe i najbardziej wymagające wyzwanie samochodowe na świecie.

Uczestnictwo w Rajdzie Dakar wymaga miesięcy przygotowań załóg, najlepszych na świecie kierowców i pilotów, zespołów wspierających, a także ich głównej broni – MINI ALL4 Racing.


Zobacz także:

SPORT


 

To sprawdzony samochód rajdowy, który cztery razy z rządu był zwycięzcą Rajdu Dakar (2012-2015) oraz zdobył cztery kolejne Puchary Świata FIA w rajdach terenowych (2012- 2015). Doświadczenie i szacunek dla trasy wraz z umiejętnością unikania pechowych sytuacji na trasie to czynniki, które będą miały największy wpływ na ostateczny wynik tego dwutygodniowego terenowego spektaklu, który rokrocznie śledzą miliony fanów na całym świecie.

MINI wraz ze swoim partnerem w sportach motorowych – X-raid, mają przyjemność ogłosić osiem załóg, które wezmą udział w Rajdzie Dakar 2017 za kierownicami rajdowych MINI ALL4 Racing. Trzy z tych zespołów będą rywalizować pod szyldem X-raid Team. Wszystkie zespoły mogą pochwalić się rajdowym rodowodem, ale to właśnie trzy załogi X-raid, bogate w doświadczenia z poprzednich Rajdów Dakar, mają największe szanse na zdobycie dla MINI piątego Złotego Beduina.

mini-rd2

W Rajdzie Dakar 2017 w aucie MINI pojedzie Polak – Jakub Przygoński. Razem z Tomem Colsoulem z Belgii bardzo dobrze znają możliwości MINI ALL4 Racing. W 2016 roku Kuba zakończył Rajd Dakar na 16. miejscu.

W Rajdzie Dakar w MINI ALL4 Racing wystartują: Mikko Hirvonen i Michel Périn, Bryce Menzies i Peter Mortensen, Yazeed Al-Rajhi i Timo Gottschalk (wszystkie w barwach X-raid), Orlando Terranova i Andreas Schulz, Jakub Przygonski i Tom Colsoul, Boris Garafulic i Filipe Palmeiro, Mohamed Abu Issa i Xavier Panseri oraz Stephan Schott i Paulo Fiuza.