RAJD DOLNOŚLĄSKI 2013: 13 ODCINKÓW W TYM SUPEROES

kajetan_kajetanowicz

23. Rajd Dolnośląski (17-19 października) z bazą w Polanicy – Zdroju zakończy sezon w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Atrakcją będzie jak zawsze Superoes po ulicach Kłodzka.

Zawody stanowią nie tylko ostatnią tegoroczną rundę RSMP, ale też siódmą rundę Rajdowego Pucharu Polski. Impreza ruszy już w czwartkowy wieczór (17.10) z Parku Zdrojowego w Polanicy- Zdroju, a dokładnie spod Sanatorium „Wielka Pieniawa”.

sponsorenault


Zobacz także:
RAJDY
RAJD DOLNOŚLĄSKI 2013: POWIEDZIELI PRZED STARTEM
RAJD DOLNOŚLĄSKI 2013: CITROËN RTP NA FINISZU
RAJD DOLNOŚLĄSKI 2013: POZNAMY WYNIKI SEZONU
RAJD DOLNOŚLĄSKI 2013: BEZ KAJETANOWICZA I BARANA


Po honorowym starcie załogi pojadą do Kłodzka na widowiskowy Superoes – przejeżdżany dwukrotnie. Ściganie na trudnych technicznie i zarazem malowniczych trasach Ziemi Kłodzkiej zaplanowano w piątek i sobotę. Do pokonania będzie trasa z 13-ma odcinkami specjalnymi o łącznej długości prawie 180 km. Meta w Polanicy- Zdroju.

Na tydzień przed rajdem Automobilklub Ziemi Kłodzkiej szykuje przedsmak rajdowej atmosfery, czyli oficjalne testy dla zawodników.

Jeszcze nie wiadomo, kto dokładnie wystartuje w zawodach przygotowywanych przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej, bo lista zgłoszeń ostatecznie zamknięta zostanie dopiero 4 października. Pewne jest jednak to, że nie zabraknie kierowcy Automobilklubu Polski, Kajetana Kajetanowicza i jego pilota Jarka Barana, którzy już kilka tygodni temu, podczas 70. Rajdu Polski zapewnili sobie czwarty z rzędu tytuł mistrzowski tytuł.

Krótki harmonogram rajdu
– zamknięcie listy zgłoszeń – 4.10;
– opublikowanie mapy rajdu – 4 .10;
– opublikowanie listy zgłoszeń – 8.10;
– Badania Kontrolne BK–1 – 17.10;h
– Odcinek Testowy – 17.10 (Stary Wielisław);
– Start Honorowy – 17.10 (Polanica Zdrój ul. Parkowa);
– rozdanie nagród – 19.10 ok. godz. 18:31.