RAJD GMINY LUBENIA 2013: OSTATNI SPRAWDZIAN

IMG_1417

Staraniem Automobilklubu Rzeszowskiego przy współudziale Starostwa Rzeszowskiego oraz Urzędu Gminy Lubenia zostanie zorganizowany 1. Rajd Gminy Lubenia. W imprezie rangi okręgowej mogą startować zarówno zawodnicy z licencją R2, jak i z licencją R1 (klasa gości).

Zawody odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Dla załóg uczestniczących w RSMP będą stanowić dobrą formę przygotowania do pierwszej rundy tegorocznych mistrzostw – 41. Rajdu Świdnickiego.


Zobacz także:
RAJDY


– Sprawy organizacyjne są już na finiszu. Bardzo atrakcyjnie zapowiada się lista uczestników – informuje Damian Dobrowolski, dyrektor rajdu. Jedną z „zerówek” będzie świeżo zbudowany przez stajnię Pawła Dytki Peugeot 208 Proto – za jego kierownicą zasiądzie Paweł Dytko lub Mariusz Nowocień. Do konkurencji gości zgłosili się m.in. Daniel Chwist, Szymon Kornicki, Maciej Oleksowicz. Termin zgłoszeń upłynie w czwartek 4 kwietnia.

Szczegóły imprezy i jej regulamin są dostępne na stronie www.automobilrzesz.pl. Organizatorzy 1. Rajdu Gminy Lubenia za wsparcie dla Automobilklubu Rzeszowskiego dziękują Staroście Rzeszowskiemu Józefowi Jodłowskiemu i Wójtowi Gminy Lubenia Adamowi Warzybokowi.

Drogi gminy Lubenia to kluczowe fragmenty Rajdów Rzeszowskich. Na trudnych technicznie, asfaltowych trasach prowadzących przez Lubenię i sąsiednie wsie Siedliska, Sołonka i Straszydle niejednokrotnie zapadały decydujące rozstrzygnięcia Rajdów Rzeszowskich.

Maciej Świeca, przewodniczący komisji sportowej Automobilklubu Rzeszowskiego uzupełnia, że trasa imprezy będzie liczyć 78 km, blisko jedną trzecią stanowią próby sportowe. Start nastąpi sprzed budynku Urzędu Gminy Lubenia, tam też będzie meta zawodów. Wprawdzie w tej części Podkarpacia spadło ostatnio sporo śniegu, ale asfaltowe trasy 1. Rajdu Gminy Lubenia są zasadniczo czarne, wolne od śniegu. Miejscami przez jezdnie spływa woda z topniejącego na poboczach śniegu i lodu.

GCh