RAJD GRECJI 2012: WYZWANIE DLA OPON MICHELIN

Rozpoczyna się Rajd Grecji – Acropolis Rally, szósta runda tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Ze względu na wysokie temperatury sięgające nawet 35 stopni Celsjusza i kamieniste odcinki specjalne, jest uznawany za jeden z najtrudniejszych w sezonie.

Rajd, ze względu na niezwykle kamieniste odcinki specjalne oraz długie przerwy miedzy serwisami, będzie szczególnym wyzwaniem dla opon. Każda z załóg w trakcie całego rajdu będzie mogła wykorzystać 48 opon, co – zważywszy na wymagające odcinki specjalne – nie jest liczbą wygórowaną.

Michelin przygotował dla wspieranych przez siebie załóg 1 450 opon. Producent zaleca używanie opon wykonanych z twardej mieszanki gumy Michelin Latitude Cross H1, ale kierowcy będą mieli również możliwość skorzystania z bardziej miękkich opon Michelin Latitude Cross S1.

Acropolis Rally jest jednym z najsłynniejszych w kalendarzu rajdowych zmagań. Mimo, że rajd jest niezwykle trudny i każdego roku wiele załóg nie dojeżdża do mety to zawody są bardzo lubiane przez kierowców. Tegoroczna edycja zostanie rozegrana w dniach 24-27 maja i liczyć będzie 1 670 kilometrów. Dobór opon może mieć kluczowe znaczenie dla końcowych wyników rajdu.

Rywalizacja o zwycięstwo zapowiada się tradycyjnie pomiędzy zespołami Forda (Fiesta RS WRC) oraz Citroena (DS3 WRC): Sebastienem Loebem, Mikko Hirvonenem, Peterem Solbergiem i Jari – Matti Latvalą.

Podobnie jak w przypadku poprzednich rund Rajdowych Mistrzostw Świata Michelin zapewnia swoim teamom pełną obsługę – doświadczony zespół Michelin, który na miejscu będzie doradzał zespołom w zakresie ogumienia.