RAJD KARKONOSKI 2013: CITROENY POD ŚNIEŻKĄ

C 1163210

Trzecia odsłona zmagań w tegorocznym Citroën Racing Trophy Polska, zostanie rozegrana na trasach 28. Rajdu Karkonoskiego, położonych w Kotlinie Jeleniogórskiej u podnóża masywu Śnieżki.

Baza rajdu, składającego się z 13-tu asfaltowych odcinków specjalnych, będzie znajdowała się w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry – Cieplicach, natomiast park serwisowy, gdzie kibice będą mogli spotkać zawodników i z bliska zobaczyć rajdowe Citroëny DS3 R3, usytuowany zostanie na lotnisku miejscowego Aeroklubu.


Zobacz także:
RAJDY


Na liście zgłoszeń Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski widnieją 44 załogi w tym 29 w samochodach napędzanych na jedną oś, rywalizujących w klasie 2WD. Cztery załogi Citroën Racing Trophy Polska w Citroënach DS3 R3, rozpoczną od przed rajdowego Badania Kontrolnego BK1, na którym sprawdza się głównie wyposażenie bezpieczeństwa zamontowane w samochodach oraz osobiste noszone przez zawodników. Następnie ekipy będą mogły sprawdzić swoje przygotowanie oraz wprowadzić ostatnie poprawki w ustawieniach samochodów, podczas Odcinka Testowego. Rajd rozpocznie się w piątkowe popołudnie, na Placu Piastowskim, gdzie o godz. 19:15 odbędzie się prezentacja zawodników oraz uroczysta Ceremonia Startu.

C 2_090730

Prawdziwe ściganie ruszy w sobotę o godz. 9:00, kiedy pierwsze załogi wyjadą z Parku Serwisowego w kierunku oesu „Dziwiszów”, otwierającego składającą się z trzech prób, pierwszą pętlę. Gratką dla kibiców będzie jak zwykle, bardzo ciekawy i dłuższy niż zwykle, odcinek specjalny poprowadzony ulicami Karpacza. Dzień zakończą, przygotowane specjalnie dla kibiców, dwa przejazdy widowiskowego Superoesu „Zabobrze”, wytyczonego na fragmencie północnej obwodnicy Jeleniej Góry. Będzie on przeprowadzony w taki sposób, że zawodnicy będą startowali parami, na zasadzie wyścigu równoległego, co pozwoli od razu ocenić kto pokonuje tę próbę szybciej.

W niedzielę pozostaną do rozegrania trzy odcinki specjalne, przejeżdżane dwukrotnie, które ostatecznie wyłonią zwycięzców 28. Rajdu Karkonoskiego. Meta rajdu położona na Placu Piastowskim w zabytkowej części dzielnicy Cieplice, planowana jest na godzinę 16:04.

Załogi Citroenów w komplecie stawią się do walki na krętych i równych trasach trzeciej rundy Citroën Racing Trophy Polska 2013. Ich celem będzie walka o zwycięstwo w CRTP i klasie 2WD oraz jak najwyższe pozycje w klasyfikacji generalnej.

c 3_191525

Po dwóch rajdach na czele naszej klasyfikacji widnieje Jan Chmielewski, który zgromadził 50 punktów i odskoczył nieco od pozostałych zawodników. Drugi Szymon Kornicki ma 24 punkty a trzeci 20. Po niepowodzeniu na Rajdzie Wisły, czwarty w tabeli z 15 punktami, Radosław Typa musi gonić rywali, jeżeli chce jeszcze liczyć się w walce o końcowe zwycięstwo.

W składach ekip nastąpiła jedna zmiana, pilotem Szymona Kornickiego, został pochodzący z Krakowa, 39-letni Przemysław Bosek. Ten doświadczony zawodnik, karierę rozpoczynał w latach dziewięćdziesiątych w Automobilklubie Krakowskim, któremu wierny jest do dziś, wraz z takimi zawodnikami jak Janusz Kulig, Jarosław Baran, Leszek Kuzaj, Tomasz Czopik, czy startujący obecnie z Robertem Kubicą – Maciej Baran. Wśród jego zainteresowań są m.in. wyścigi motocyklowe i klasyczne samochody. Z Szymonem Kornickim wystartuje po raz pierwszy.

Zapraszamy na trasy 28. Rajdu Karkonoskiego, do kibicowania naszym załogom w walce o kolejne punkty i nagrody finansowe, ufundowane przez głównych partnerów programu Citroën Racing Trophy Polska 2013, marki Total i Pirelli.