RAJD LOTOS BALTIC CUP 2012: KAJTO GOTOWY

Dwukrotni Mistrzowie Polski – Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran z Lotos Dynamic Rally Team ruszają do rywalizacji w sezonie 2012. Kajto, kierowca reprezentujący barwy Automobilklubu Polski, jest gotowy do startu w pierwszej rundzie RSMP – Rajdzie Lotos Baltic Cup.

Siedem emocjonujących i wymagających rund rozgrywanych na przestrzeni 10 miesięcy, co najmniej 1200 OS-owych kilometrów, Subaru Impreza i jeden mistrzowski duet głodny rywalizacji – tak zapowiada się sezon 2012 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran w zimowym rajdzie na Pomorzu są niepokonani od dwóch lat. Drugą rundą RSMP będzie jubileuszowy, 40. Rajd Świdnicki. Na początku czerwca zawodnicy ponownie spotkają się na Dolnym Śląsku, a dokładnie w Kotlinie Jeleniogórskiej, podczas Rajdu Karkonoskiego. W środku wakacji rywalizacja przeniesie się na Podkarpacie, gdzie rozegrany zostanie Rajd Rzeszowski. Na drugi weekend września zaplanowano Rajd Koszyc – jedyną rundę krajowego czempionatu rozgrywaną poza granicami Polski. Jako przedostatni w cyklu rozegrany zostanie jeden z najstarszych na świecie, niezwykle prestiżowy i zawsze emocjonujący Rajd Polski – w tej jedynej obecnie szutrowej rundzie mistrzostw kraju Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran zwyciężali dwa razy z rzędu. Finał RSMP 2012 rozegrany zostanie podczas Rajdu Dolnośląskiego.

Kajetan Kajetanowicz: Rajdy są całym moim życiem i cieszę się, że stały się także istotną częścią działalności współpracujących z nami partnerów. Celem postawionym przede mną przez tytularnego sponsora zespołu są starty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i w sezonie 2012 będziemy kontynuować rajdowy projekt Lotos Dynamic Rally Team. Walka o trzeci tytuł mistrza Polski jest prawdziwym wyzwaniem i myślę, że osiągnięcie tego celu będzie wymagało jeszcze więcej wysiłku – tak jak u alpinistów każda wspinaczka, nawet na tej samej drodze, jest inna, bo inne są warunki, inni jesteśmy my sami. Wierzę, że ze wsparciem naszych partnerów – producenta paliw Lotos Dynamic i olejów Lotos, STP oraz CUBE. Corporate Release, który dołączył do nas w tym sezonie, z profesjonalnym, doświadczonym zespołem, z dodającymi niezwykłej siły i motywacji kibicami, możemy nadal reprezentować najwyższy poziom i znajdziemy nowy szczyt naszych możliwości. Nie osiadamy na laurach, nie popadamy w rutynę. Jestem pewien, że doświadczenie zdobyte wraz z ekipą techniczną Rallytechnology w trakcie ubiegłorocznych zmagań wykorzystamy w tym sezonie, by stać się jeszcze silniejszymi. Wspólnie stworzyliśmy profesjonalny zespół, który może rywalizować na najwyższym poziomie. Zdaję sobie sprawę, że stajemy przed trudnym zadaniem – walka o trzeci tytuł mistrza Polski z rzędu jest ogromnym wyzwaniem. Wiem, że oczekuje się od nas potwierdzenia szybkości i zrobimy wszystko, aby nie zawieść zaufania tych, którzy w nas wierzą.

Jarek Baran: Rajdy to bez wątpienia dyscyplina wyjątkowa, tu wszystko dzieje się z niewiarygodną prędkością. Mam wrażenie, jakby wczoraj zakończył sie sezon 2011, a już cały nasz Zespół jest gotowy do kolejnego. W ubiegłym roku każdy start wymagał ode mnie i Kajetana maksymalnej koncentracji, a nasz Lotos Dynamic Rally Team pracował na najwyższych obrotach. Nie inaczej będzie w tym roku. Czołówka Mistrzostw Polski rywalizuje na najwyższym poziomie na każdym metrze trasy. Czeka na nas 7 rund, a szczególnie pracowicie zapowiada się druga połowa sezonu, kiedy co 3 tygodnie będziemy stawać na starcie kolejnej eliminacji. Każdy z rajdów jest inny, ma swoją specyfikę. Jedne lubimy bardziej, inne mniej, ale każdy trzeba przejechać jak najlepiej i dać z siebie wszystko, aby obronić mistrzowski tytuł.

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012
1. Rajd Lotos 17-19 lutego
2. Rajd Świdnicki 20-22 kwietnia
3. Rajd Karkonoski 1-3 czerwca
4. Rajd Rzeszowski 9-11 sierpnia
5. Rajd Koszyc 6-8 września
6. Rajd Polski 28-30 września
7. Rajd Dolnośląski 18-20 października

Więcej informacji: www.kajto.pl oraz www.lotosdynamicrallyteam.pl.


Zobacz także:
RAJD LOTOS BALTIC CUP 2012: MÓWIĄ NA MECIE
RAJD LOTOS: KAJETANOWICZ – WYGRANA W WIELKIM STYLU
RAJD LOTOS BALTIC CUP 2012: WALCZĄ! (1. ETAP NA ŻYWO)
RAJD LOTOS BALTIC CUP 2012: PROLOG DLA KUCHARA
RAJD LOTOS BALTIC CUP 2012: MÓWIĄ PRZED STARTEM
RAJD LOTOS 2012: CHUCHAŁA ORAZ RZEŹNIK TESTOWALI
RAJD LOTOS BALTIC CUP 2012: UWAŻAJMY!