RAJD MEKSYKU 2012: POJADĄ NA LATITUDE CROSS H1

Startuje Rajd Meksyku – runda Mistrzostw Świata. Nowe wyzwania, jakie stoją przed oponami Michelin Latitude Cross H1, rozpoczną się od żwirowej nawierzchni miasta Leon. Ta środkowa część Meksyku znana jest z ekstremalnie suchego klimatu i szczytów o dużych wysokościach.

Organizatorzy stworzyli nową trasę, która w porównaniu z ubiegłym rokiem wydłuży rajd o 43 trudne do pokonania kilometry. W tym roku będzie aż 25 odcinków specjalnych rajdu, zamiast 22, jak w zeszłym roku.

Nowa trasa rozpościera się na dużych wysokościach, co ma wpływ na działanie silników, zmniejszając ich moc nawet o 20 procent.

Zespoły jadące w Rajdzie Guanajuato Mexico 2012 na oponach Michelin będą używały twardej mieszanki opony Latitude Cross – wersji „H1”, która zarejestrowana jest przez Michelin na podłoża żwirowe tegorocznego FIA WRC. Generalnie stabilna pogoda oznacza, że dodatkowe przydzielenie miękkiej wersji opony Latitude Cross „S1” nie jest niezbędne.

Michelin będzie miał w Meksyku 700 opon Latitude Cross H1, gdzie każdy z teamów ma możliwość użycia maksymalnie 35 nowych opon (pięć opon na każdą przewidzianą możliwość wymiany – takich możliwości jest sześć – oraz pięć opon na nieprzewidziane okoliczności).

Dłuższa trasa oznacza, że każdy zestaw opon Michelin Latitude Cross H1, będzie musiał przejechać 17 procent więcej kilometrów niż w zeszłym roku (średnio 134,26 km na zestaw, zamiast 114,59 km jak w roku 2011). Wytrzymałość opon Latitude Cross pozwoli załogom wozić ze sobą tylko jedną oponę zapasową. To oznacza, że samochody będą lżejsze, a zatem bardziej konkurencyjne.

Michelin wyposaży 14 z 16 samochodów startujących w klasie WRC. Na tej liście jest m.in. amerykański as driftu Ken Block ze swoim Fordem Fiestą RS WRC.

Zawodnicy Rajdy Guanajuato Mexico 2012 będą mogli korzystać z udogodnień montażowych Michelin i sześciu montażystów. Pozostała część załogi marki podczas imprezy to menedżer, koordynator i technicy, którzy będą pod ręką, aby na bieżąco służyć radą partnerom Michelin.

Miasto Guanajuato, które jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO, w czwartkowy wieczór będzie gospodarzem Superoesu („Street Stage”). Mobilna strefa usług w malowniczej miejscowości zwiększy emocje widowiska, które jak co roku odwiedza tysiące widzów. Wyniki poznamy w niedzielę.