RAJD MERZOUGA: PROLOG DLA KUBY PRZYGOŃSKIEGO

Zawodnik Orlen Team i Automobilklubu Polski: Kuba Przygoński był najszybszy podczas prologu Rally Merzouga (Maroko, 6-12 października), a Marek Dąbrowski zajął trzecie miejsce. Jacek Czachor, spalił sprzęgło i uplasował się na odległej pozycji.

W rajdzie Merzouga poza Polakami startują między innymi: tegoroczny Mistrz Świata FIM – Heldr Rodrigues, Jordi Viladoms oraz Paolo Ceci.

Rajd składa się z pięciu etapów. Łączna trasa liczy 1037 kilometrów, a tylko jeden odcinek specjalny poprzedzony zostanie dojazdówką. Start Orlen Team w rajdzie jest elementem sesji treningowej przed zbliżającym się rajdem Dakar. Po zakończeniu odcinków specjalnych zawodnicy Orlen Team i Automobilklubu Polski codziennie szkolą dodatkowo uczestników wyprawy MotoMaroko z zakresu technik jazdy w terenie.

Prolog został rozegrany po zmroku. Trasa została wytyczona w bardzo efektowny sposób i oświetlona za pomocą pochodni, które robiły niesamowite wrażenie. W rajdowej rywalizacji wzięła udział część uczestników wyprawy MotoMaroko. Była to dla nich pierwsza konfrontacja w takich warunkach. Motocykliści poradzili sobie dobrze zarówno z trasą jak i sprzętem – KTM 690 i wszyscy dotarli do mety odcinka specjalnego.

Przed przystąpieniem do ścigania w rajdzie uczestnicy odbyli pierwszy trening pod okiem Kuby Przygońskiego. Jego tematem przewodnim było podnoszenie motocykla w trudnym terenie. Zobacz wideo