RAJD MERZOUGA: PRZYGOŃSKI KLASĄ DLA SIEBIE

Kuba Przygoński, motocyklista Orlen Team i Automobilklubu Polski wygrał drugi etap Rally Merzouga i jak dotąd jest niepokonany na odcinkach specjalnych. Marek Dąbrowski dojechał do mety jako czwarty, zaraz po nim był Jacek Czachor.

Etap był ponownie bardzo wymagający nawigacyjnie. Wielu zawodników błądziło na piaszczystych wydmach. Na otwartej pustyni nie tylko ciężko jest wyznaczać trasę, ale również ocenić ukształtowanie terenu, gdyż często brakuje punktu odniesienia. Czym jednak trudniejsze warunki, tym lepiej sprawują się zawodnicy Orlen Team i Automobilklubu Polski, którzy od początku rajdu nadają tempa rywalizacji.

Zaraz po zakończeniu ścigania w rajdzie kierowcy Orlen Team i Automobilklubu Polski przystąpili do treningu wraz z uczestnikami wyprawy MotoMaroko. Tym razem motywem przewodnim było właśnie wytyczanie trasy na bezdrożach. Dzień rozpoczął się od biegu na orientację na motocyklach. W poszczególnych miejscach trasy zostały ukryte karteczki ze słowami, które układały się w hasło. Zwycięzca musiał najszybciej ułożyć zdanie i zameldować się na mecie. Trzeba było prawidłowo odczytywać road book i sprawnie nawigować, wykorzystując wiele elementów technik jazdy off-roadowej, które uczestnicy nabyli w trakcie wcześniejszych treningów. Teren nie należał do najłatwiejszych. Wszyscy motocykliści z zadaniem poradzili sobie jednak znakomicie i w zasadzie jednocześnie pojawili się na mecie.

Po treningu na orientację na uczestników czekało dodatkowe wyzwanie. Kuba Przygoński zabrał ich na fragment trasy wiodącej przez odcinek specjalny rajdu. Tam już nie było żartów. Motocykliści byli jednak w pełni skoncentrowali, stosowali się do wskazówek instruktora i w rajdowym tempie przemierzyli całość wytyczonej trasy.

Popołudniu rajdowcy MotoMaroko wraz z Przemkiem Saletą odbyli kolejne szkolenie pod czujnym okiem naszego profesora pustyni – Jacka Czachora. Uczyli się prawidłowego pokonywania wydm i rozpoznawania ich nachylenia oraz zachowania w kopnych piaskach w przypadku awarii motocykla.

Więcej informacji www.orlenteam.pl