RAJD NADWIŚLAŃSKI 2014: CHUCHAŁA LIDEREM, NASI JADĄ (PROLOG)

img

Wojciech Chuchała z Sebastianem Rozwadowskim w Fordzie Fiesta R5 wygrali prolog Rajdu Nadwiślańskiego, krótki odcinek rozegrany w centrum Puław. Marcin Berliński i Leszek Chłuda ukończyli Superoes i jutro będą walczyć o punkty w klasie.

Marcin i Leszek, załoga Automobilklubu Polski i portalu Newsauto.pl miała w piątek problemy techniczne z Peugeotem 206 RC. Przed rozpoczęciem rywalizacji wystąpiły problemy ze skrzynią biegów.

sponsorenault

Usilna praca mechaników przyniosła rezultaty – udało się wymienić skrzynię biegów i Berliński i Chłuda stawili się na starcie rajdu. Jednak sportowa przekładnia zastąpiona została standardową, stąd na ulicznej próbie nie było szans nawiązania walki o zwycięstwo w klasie 8.
Ostatecznie zajęli piątą lokatę, ale strata do rywali jest bardzo niewielka.

– Będziemy jutro walczyć, ale nie kryję, że będzie trudno. Rywale mają przewagę sprzętową. Ale nie zamierzamy się poddawać – powiedział Marcin Berliński.

– Punkty są bardzo ważne. Naszym celem jest zameldowanie sie na mecie rajdu, bowiem tylko wtedy mamy szanse na stanięcie na podium klasyfikacji końcowej Mistrzostw Polski w klasie 8 – dodał Leszek Chłuda.

Po prologu różnice w czołówce są nieznaczne. Wojtek Chuchała (Automobilklub Polski) wyprzedził Grzegorza Grzyba i Daniela Siatkowskiego (Ford Fiesta R5) zaledwie o 2,6 sekundy oraz Dominika Butvilasa i Kamila Hellera (Subaru Impreza STI) także o 2,6 sekundy.