RAJD NADWIŚLAŃSKI 2017: NIVETTE I HELLER MISTRZAMI W WIELKIM STYLU (META)

rnas_2_1

Filip Nivette i Kamil Heller w Skodzie Fabia R5 wygrali Rajd Nadwiślański, piątą, przedostatnią w tym sezonie rundę Inter Card Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, zapewniając sobie tytuł.

Na trasie zawodów z baza w Lublinie załoga w Skodzie Fabii R5 wygrała dziesięć z jedenastu rozegranych w sobotę i niedziele odcinków specjalnych, odnosząc zdecydowany sukces.

sponsorenault

Drudzy w wynikach: Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec (Ford Fiesta R5) stracili do zwycięzców prawie półtorej minuty. Na podium stanęli też Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5).

A stało się tak, bowiem wiceliderzy po pierwszym etapie, Bryan Bouffier i Xavier Panseri wypadli z trasy, uszkadzając chłodnicę w Fordzie Fiesta Proto, co zmusiło ich do wycofania się z imprezy.

Punkty za Power Stage: Nivette – 3, Gabryś – 2, Kasperczyk – 1 pkt.

Jeszcze wciąż aktualni wicemistrzowie kraju, Jakub „Colin” Brzeziński i Łukasz Wroński (Ford Fiesta Proto) uplasowali się na czwartym miejscu. Kierowca Automobilklubu Polski mimo przerwy potwierdził dobra dyspozycje, ale jego auto nie było konkurencyjne na tyle, aby walczyć o “pudło”.

Nie osiągnęli mety także gorąco przez miejscowych kibiców, Mariusz Stec i Jacek Rathe (Ford Fiesta Proto), którzy awansowali przed południem o dwa miejsca w klasyfikacji (na piątą pozycję).

W tej sytuacji piąte i szóste miejsce należało do dwóch załóg Subaru Poland Rally Team. Tym razem Marcin Słobodzian i Jakub Wróbel okazali sie szybsi od Miko Marczyka i Szymona Gospodarczyka. Dokładnie o 2,6 sekundy…

Subaru Imprezy STi pokonały Mitsubishi Lancera Evo IX Łukasza i Tomasza Kotarby.

W gronie załóg w samochodach z napędem na jedną oś klasą dla siebie byli Janek Chmielewski i Michał Majewski. BMW R+ Maxi wjechało na rampę mety jako ósme, przed Fordem Fiesta Proto Huberta Maja i Szymona Jasińskiego.

Zwycięzcy klasy 4, Jacek Jurecki i Michał Trela zajęli dziesiąte miejsce, a na kolejnych zostali sklasyfikowani: Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz (Peugeoty 208 VTi) oraz Łukasz Byśkiniewicz i Tomasz Borko (Opel Adam).

W klasie 4F wygrali Paweł Krysiak i Paweł Gacek (Ford Fiesta R2 – trzynasta lokata w “generalce”), w HR4 – Tomasz Szupryczyński i Marek Szupryczyński (Honda Civic), w HR3 – Radosław Pogan i Kamil Kozdroń (Renault Clio), w 4N – Marek Temple i Ryszard Chlebowski (Honda Civic Type-R).

W klasyfikacji generalnej sezonu 2017 Nivette i Heller mają 120 pkt. O drugie miejsce rywalizują Kasperczyk i Syty (69 pkt.) oraz Gabryś i Natkaniec (66 pkt.). Kolejną rundą Inter Cars RSMP będzie Rajd Śląska (13-15 października).