RAJD NADWIŚLAŃSKI 2024: GRZEGORZ GRZYB WYGRYWA 2 RUNDĘ RSMP!

Grzegorz Grzyb z Adamem Biniędą wygrywają Rajd Nadwiślański – 2 rundę RSMP

Grzegorz Grzyb, pilotowany przez Adama Biniędę, od pierwszego do ostatniego odcinka liderował w tegorocznym Rajdzie Nadwiślańskim. W sumie wygrał 5 z 10 odcinków specjalnych i był szybszy od drugiej załogi Jakuba Matulka z Danielem Dymurskim o 26,2 sekundy. Trzeci na mecie zameldowali się bracia Jarosław i Marcin Szeja (+30,5 sek.)

Podczas pierwszego dnia Grzyb z Biniędą wygrali wszystkie cztery odcinki specjalne i zakończyli dzień z 11,3 sekundową przewagą nad drugimi Łukaszem Byśkiniewiczem z Danielem Siatkowskim oraz blisko 22 sekundową przewagą nad trzecimi Jakubem Matulką z Danielem Dymurskim.

Drugi dzień okazał się pechowy dla Łukasza Byśkniewicza – głównego rywala Grzyba do zwycięstwa w Rajdzie. Na pierwszym odcinku specjalnym drugiego etapu zawodnik TVN Turbo Rally Team zbyt szybko wszedł w zakręt i wpadł do rowu. Z pomocą ruszyli kibice jednak zanim udało się wydostać samochód mijały cenne sekundy. Ostatecznie załoga dotarła do mety jako ostatnia ze stratą 4,5 min. do lidera co pogrzebało jakiekolwiek szanse na dobry wynik. Załoga ukończyła rajd na 11 miejscu ze stratą 5.04,4 min.

Od 6 odcinka specjalnego Grzegorz Grzyb skupił się już wyłącznie na kontrolowaniu sytuacji. Zacięta walka toczyła się jednak o pozostałe stopnie podium. Różnice pomiędzy drugą i piątą załogą mieściły się w 7 sekundach i do samego końca trwała zacięta walka.

Finalnie drugie miejsce w rajdzie udało się zdobyć Jakubowi Matulce pilotowanemu przez doświadczonego Daniela Dymurskiego. Warto odnotować, że załoga wygrała Power Stage zdobywając tym samym 5 dodatkowych punktów w klasyfikacji RSMP. Trzecie miejsce – zajęli bracia Jarosław i Marcin Szeja z zaledwie 2,7 sek. stratą w klasyfikacji generalnej.

Tuż za podium uplasowała się załoga Łukasz Kotarba z Jakubem Wróbelem ze stratą 3,7 sek. którzy dzielnie walczyli przez cały weekend. Załodze udało się wygrać dwa odcinki specjalne oraz uzyskać 2 dodatkowe punkty RSMP za 4 miejsce na ostatnim OS 10 Kurów.