RAJD NIEMIEC 2013: MICHAŁ KOŚCIUSZKO GOTOWY

Kosciuszko_FiestaWRC

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak po dwumiesięcznej przerwie wracają na trasy Mistrzostw Świata. Rozpoczynający się w czwartek Rajd Niemiec będzie dla załogi Lotos Rally Team siódmym startem w tegorocznym cyklu WRC.

W IX rundzie Mistrzostw Świata Michał i Maciek pojadą Fordem Fiesta WRC obsługiwaną przez M-Sport.


Zobacz także:
RAJDY


– W niedzielę mieliśmy możliwość testowania na suchej i mokrej nawierzchni. Jest to tym bardziej cenne, że to nasze pierwsze kilometry samochodem WRC na nawierzchni asfaltowej. Dzięki wsparciu naszego partnera, Grupy Lotos, na niemieckich asfaltach wystartujemy Fordem Fiestą WRC. Rajd Niemiec to trzy różne charakterystyki odcinków od krętych winnic po poligony wojskowe asfaltowo betonowe z niebezpiecznymi zaporami czołgowymi oraz bardzo szybkie fragmenty przypominające asfaltową Katalonię. Pomimo tego, że w ubiegłym roku wygraliśmy ten rajd w klasyfikacji PWRC w tym roku zdecydowaliśmy się na robienie notatek od zera. Tak więc czeka nas sporo pracy na zapoznaniu – powiedział Michał Kościuszko.

Po raz pierwszy od czasu wprowadzenia Rajdu Niemiec do kalendarza WRC w 2002 roku, w tym roku rajd rozpocznie się w Kolonii od prezentacji samochodów i załóg na Roncalliplatz. W drodze powrotnej z Kolonii do Trewiru załogi przejadą dwa pierwsze odcinki specjalne, przy czym drugi odcinek w okolicy Sauteral rozgrywany będzie dla większości załóg już po zmroku.

W piątek zawodnicy będą pokonywać kręte drogi winnic przy rzece Mozel o łącznej długości 131,36 kilometrów OS-owych. W sobotę organizatorzy standardowo zaplanowali rywalizację na terenie poligonu wojskowego, gdzie na zawodników czeka liczący 41,08 km odcinek specjalny Arena Panzerplatte. Łącznie w drugim dniu rajdu zawodnicy przejadą sześć odcinków specjalnych o łącznej długości 153,70 kilometry. Na zakończenie Rajdu Niemiec w niedzielę zawodnikom pozostaną do rozegrania 2 odcinki specjalne, pod wieczór poznamy oficjalne wyniki zawodów.

W ciągu czterech dni ADAC Rallye Deutschland zawodnicy przejadą łącznie trasę 1243,34 kilometrów, w tym 16 odcinków specjalnych o łącznej długości 371,86 kilometrów.

Strategicznym partnerem zespołu Lotos Rally Team jest Grupa Lotos. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka paliw Lotos Dynamic, marka olejów silnikowych Lotos oraz marka Red Bull. Wsparcie medialne zapewnia RMF FM oraz TVP Sport.

Fot.: Marcin Rybak