RAJD NIEMIEC 2019: KAJTO ZACZĄŁ OD TRZECIEGO MIEJSCA (1. OS)

rniem__kajetan-1-1

Ott Tänak i Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) zostali pierwszymi liderami Rajdu Niemiec, dziesiątej rundy mistrzostw świata (FIA WRC).

Załoga z Estonii wygrali pierwszy odcinek specjalny – prolog St. Wendeler Land o długości 5,20 kilometra.

Miejsca na podium zajęli także Dani Sordo i Carlos Del Barrio (Hyundai i20 Coupe WRC) oraz Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (Citroën C3 WRC). Sekundę straty do liderów mieli Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC).

rniem__kajetan-1-2

Załoga Lotos Rally Team, Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (Volkswagen Polo GTI R5) rozpoczęła zmagania bardzo dobrze. Kierowca Automobilklubu Polski dojechał do mety na trzecim miejscu w kategorii WRC2 i przed piątkowym etapem plasują się jedynie 0,6 sek. za liderami w klasie.

Długi na 5,2-kilometra odcinek został rozegrany w dobrych, słonecznych warunkach, a przy trasie kibicowały tłumy fanów. Polacy, dla których jest to czwarty start w tegorocznych mistrzostwach, już od samego początku pokazali dobre tempo. Kajetanowicz ze Szczepaniakiem uplasowali się tylko 0,2 sek. za duetem Stéphane Lefebvre i Thomas Dubois (Volkswagen Polo Gti R5) i 0,6 sek. za Fabianem Kreimem i Tobiasem Braunem (Škoda Fabia R5 Evo).