RAJD POLSKI 2013: BERLIŃSKI I CHŁUDA W NASZYCH BARWACH

RP 8_1822

Lotos 70. Rajd Polski to najważniejsza impreza samochodowa w naszym kraju. Wystartują w niej Marcin Berliński i Leszek Chłuda w Peugeot 206 RC.

Marcin i Leszek reprezentować będą po raz kolejny barwy portalu NewsAuto.pl. Naszą załogę oczekuje bardzo trudne zadanie. Na liście zgłoszeń do raju znajdują się bowiem aż 84 załogi, w tym najlepsi kierowcy Europy.


Zobacz także:
RAJDY


Rajd Polski jest bowiem nie tylko rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Litwy, ale także eliminacją Mistrzostw Europy (ERC). Berliński i Chłuda pojadą w klasie N8, stąd otrzymali dopiero 71 numer startowy. Ich Peugeot będzie nie tylko zmagał się z silnymi konkurentami, ale także trasą.

Szutry będą zapewne już mocno rozjeżdżone, stąd trudno będzie utrzymać tempo, ale także uszkodzić samochód. Trzeba niezwykle uważać!

Marcin Berliński: Do startu jesteśmy przygotowani dobrze. Wcześniej odbyliśmy testy, ostatnio uczestniczyliśmy w Rajdzie Kormoran. To była generalne próba dla naszego samochodu. Mieliśmy okazję go poustawiać, posprawdzać. I choć nasz start traktowaliśmy wybitnie treningowo, to wynik – trzecie miejsce w klasie Gość w Rundzie B był naszym małym sukcesem. Jestem spragniony rywalizacji, tegoroczny sezon z przyczyn obiektywnych nie ułożył się tak, jak planowałem. Postaramy się być na mecie, co będzie zapewne dużym wyzwaniem w warunkach, jakie nas oczekują…

Leszek Chłuda: Auto przygotowane jest dobrze do najważniejszej imprezy rajdowej w Polsce. Nie możemy doczekać się startu, a Marcin jest bardzo podekscytowany udziałem w tak ważnym rajdzie. Ja również cieszę się ze startu, gdyż ostatni raz miałem okazję w nim jechać dawno – w 2007 roku. Zapowiada się duża przygoda. Trasa jest bardzo wymagająca, czeka nas walka w piachu i głębokich koleinach. Do tego prognozy meteorologiczne nie są najlepsze, może spaść deszcz. Najważniejsze, że jesteśmy nastawieni bojowo. Mamy nadzieję, że spotkamy się na mecie!

Marcin i Leszek reprezentują barwy Automobilklubu Polski. W ciągu trzech dni rywalizacji załogi będą miały do pokonania trzynaście odcinków specjalnych o łącznej długości 230,4 km, w tym wyścig równoległy na torze Mikołajki. Cztery z nich będą bezpośrednio transmitowane przez Eurosport. Impreza rozpocznie się w piątek, 13 września od odcinka kwalifikacyjnego i ceremonii startu na rynku w Mikołajkach o godz. 20.00. W sobotę podczas pierwszego etapu załogi przejadą siedem OS-ów, w niedzielę – sześć.


Przeczytaj także:
RAJD POLSKI 2013: WYPOWIEDZI PRZED STARTEM
RAJD POLSKI 2013: BARDZO SILNA OBSADA
RAJD POLSKI 2013: KAJTO W NOWYM FORDZIE FIESTA R5
RAJD POLSKI 2013: POJADĄ SOŁOWOW I KOŚCIUSZKO
RAJD POLSKI 2013: POJADĄ NA YOKOHAMACH ADVAN A053
RAJD POLSKI 2013: ZAWODY POD ZNAKIEM CITROENA
RAJD POLSKI 2013: YOKOHAMA W MIKOŁAJKACH
RAJD POLSKI 2013: CZTERY ODCINKI NA ŻYWO W TV
RAJD POLSKI 2013: UFA SPORTS – NOWE STANDARDY
RAJD POLSKI 2013: REKONESANS Z MISTRZEM
RAJD POLSKI 2013: DUŻO ATRAKCJI DLA KIBICÓW
RAJD POLSKI 2013: POD PATRONATEM PREZYDENTA RP
LOTOS RAJD POLSKI 2013: NOWE OBLICZE
RAJD POLSKI 2013: ZMIANA TERMINU
RAJD POLSKI 2013: JUBILEUSZOWA EDYCJA RUNDĄ ME