RAJD POLSKI 2013: POJADĄ NA YOKOHAMACH ADVAN A053

RP_YOKOHAMA_w_akcji

Szuter, piach, błoto – opona Advan A053 japońskiej Yokohamy pokona najtrudniejszą nawierzchnię. Ta sportowa opona, opracowana specjalnie dla samochodów rajdowych, zapewnia doskonałe prowadzenie w każdych warunkach.

Podczas wrześniowego Lotos Rajdu Polski w Mikołajkach na takich oponach pojadą Toshi Arai z Japonii i Mark Wallenwein z Niemiec.


Zobacz także:
RAJDY


Advan A053 to sportowa opona marki Yokohama, producenta opon premium, dedykowana do samochodów rajdowych. Opracowana w japońskich laboratoriach technologia zapewnia doskonałe prowadzenie pojazdów o dużej mocy na szutrowej nawierzchni. Zastosowane rozwiązania gwarantują doskonałą przyczepność opony na luźnym podłożu, podczas przyśpieszania, hamowania, czy na zakrętach. Odpowiednio dobrany skład mieszanki pozwala w bardzo krótkim czasie osiągnąć optymalną temperaturę pracy opony. Układ rowków i duże bloki bieżnika umożliwiają szybkie odprowadzenie wody i błota, a wzmocniona konstrukcja zapewnia stabilność i kontrolę pojazdu.

Podczas projektowania modelu Advan A053, Yokohama wykorzystała wieloletnie doświadczenie zdobyte dzięki uczestnictwie w największych wydarzeniach sportu motorowego na świecie m.in. Super GT, FIA Formuła 2, Rajdowe Mistrzostwa Azji i Pacyfiku, czy American Le Mans Series. Od 7 lat firma jest oficjalnym dostawcą opon do serii WTCC, najważniejszego na świecie wyścigu samochodów turystycznych, organizowanego przez FIA. Marka jest jednym z oficjalnych dostawców opon podczas Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC), którego kolejne rundy odbędą się w tym roku w Polsce.

Podczas organizowanego w ramach ERC LOTOS 70. Rajdu Polski w Mikołajkach, w opony Yokohama Advan A053 wyposażone zostaną samochody uczestników: Toshiego Arai (Japonia) i Marka Wallenweina (Niemcy). Na odcinkach specjalnych w okolicach Mikołajek obaj zmierzą się m.in. z Robertem Kubicą, Krzysztofem Hołowczycem, Kajetanem Kajetanowiczem i wieloma innymi znakomitymi kierowcami z Polski i ze świata.


Przeczytaj także:
RAJD POLSKI 2013: YOKOHAMA W MIKOŁAJKACH
RAJD POLSKI 2013: CZTERY ODCINKI NA ŻYWO W TV
RAJD POLSKI 2013: UFA SPORTS – NOWE STANDARDY
RAJD POLSKI 2013: REKONESANS Z MISTRZEM
RAJD POLSKI 2013: DUŻO ATRAKCJI DLA KIBICÓW
RAJD POLSKI 2013: POD PATRONATEM PREZYDENTA RP
LOTOS RAJD POLSKI 2013: NOWE OBLICZE
RAJD POLSKI 2013: ZMIANA TERMINU
RAJD POLSKI 2013: JUBILEUSZOWA EDYCJA RUNDĄ ME


Cechy_ADVAN_A053