RAJD POLSKI 2013: UFA SPORTS – NOWE STANDARDY

RP 3_polski3

Trwają intensywne przygotowania do Lotos 70. Rajdu Polski, który zostanie rozegrany w dniach 13 – 15 września 2013 roku. Jubileusz rajdu, międzynarodowy status imprezy oraz zapowiedź startu znakomitych kierowców sprawiają, że „Polski” cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem już na ponad dwa miesiące przed startem.

Organizatorzy spodziewają się przyjazdu do Mikołajek bardzo dużej liczby kibiców, a potwierdza to sprzedaż biletów prowadzona przez UFA Sports, międzynarodową agencję marketingu sportowego, która od tego roku jest partnerem Polskiego Związku Motorowego przy organizacji rajdu.


Zobacz także:
RAJDY


Największym i najbardziej kosztownym wyzwaniem jakie stoi przed organizatorami jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas rajdu. Wokół tras odcinków specjalnych będzie pracowało 750 osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo widzów oraz ponad 400 policjantów. Strefy przeznaczone dla kibiców oraz miejsca niebezpieczne zostaną wyznaczone za pomocą barier oraz specjalnych taśm o łącznej długości ponad 120 kilometrów!

Poza stroną sportową zawodów kibice mogą liczyć na wiele atrakcji, szczególnie w Mikołajkach, gdzie na torze z trybunami dla 8 tysięcy kibiców rozegrany zostanie bardzo widowiskowy odcinek kwalifikacyjny (piątek) oraz Superoes (sobota). Obok znajdą swoje miejsce Strefa Hospitality oraz Rally Fan Park Lotos 70. Rajdu Polski. Tam właśnie, dzięki symulatorom komputerowym będzie można rywalizować na wirtualnych trasach odcinków specjalnych, wziąć udział w licznych konkursach, poznać najświeższe wyniki i informacje z trasy rajdu, a w parku serwisowym obserwować pracę najszybszych mechaników. Całości dopełnią liczne stoiska handlowe, w tym także z najnowszą kolekcją Lotos 70. Rajdu Polski oraz punkty gastronomiczne. Obsługa kibiców będzie zapewniona przez ponad 300 wykwalifikowanych osób.

Oferta biletów i pakietów dla kibiców jest różnorodna i zawiera liczne usługi i opcje. Poczynając od biletu na 1 odcinek specjalny za 29 złotych, po bilet na 3 dni, gwarantujący miejsce na trybunie przy Torze Mikołajki, za 199 złotych. Zależnie od kupionego biletu, rally pass, karta parkingowa, gadżety rajdowe oraz informator rajdu na życzenie kibiców zostaną dostarczone pocztą kurierską dwa tygodnie przed rajdem. Cały zestaw będzie można również odebrać osobiście w Punktach Informacji Kibica w Mikołajkach. Dla dzieci do 12 roku życia wstęp na rajd będzie bezpłatny (z wyjątkiem trybuny Toru Mikołajki).

Posiadacze pakietów VIP skorzystają z transferu busem lub łodzią do punktów widokowych przy odcinkach specjalnych. Dostępne będzie również bogate zaplecze gastronomiczne.

– Tegoroczny rajd pozytywnie zaskoczy swoich fanów. Wprowadzamy nowe standardy organizacyjne oparte na naszych międzynarodowych doświadczeniach. Zależy nam, żeby kibice się świetnie bawili i mieli poczucie, że bilet to nie tylko tzw. wejściówka, ale gwarancja uczestnictwa w wielkim, atrakcyjnym wydarzeniu o światowym formacie – mówi Nikolaus von Doetinchem, dyrektor zarządzający UFA Sports Polska.


Zobacz także:
RAJD POLSKI 2013: REKONESANS Z MISTRZEM
RAJD POLSKI 2013: DUŻO ATRAKCJI DLA KIBICÓW
RAJD POLSKI 2013: POD PATRONATEM PREZYDENTA RP
LOTOS RAJD POLSKI 2013: NOWE OBLICZE
RAJD POLSKI 2013: ZMIANA TERMINU
RAJD POLSKI 2013: JUBILEUSZOWA EDYCJA RUNDĄ ME