RAJD POLSKI 2013: POD PATRONATEM PREZYDENTA RP

RP 1_01

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski objął swoim patronatem jubileuszowy Lotos 70. Rajd Polski. Bronisław Komorowski był gościem Rajdu Polski w czerwcu 2010 roku.

Jako Marszałek Sejmu zapoznał się z organizacją 67. edycji imprezy, obserwował zmagania kierowców na trasie jednego z odcinków specjalnych, przyglądał się pracy mechaników w parku serwisowym, a także rozmawiał z zawodnikami. Organizatorzy Rajdu Polski przygotowali wtedy dla Bronisława Komorowskiego niespodziankę, którą była przejażdżka w fotelu pilota na trasie Superoesu na Torze Mikołajki.


Zobacz także:
RAJDY


Tym razem w liście do Andrzeja Witkowskiego, prezesa Polskiego Związku Motorowego przesłanym przez Sławomira Rybickiego, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP czytamy między innymi: „Mam przyjemność poinformować Pana Prezesa, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przychylił się do Państwa prośby i przyjął zaproszenie do objęcia honorowego patronatu nad tegorocznym, siedemdziesiątym Rajdem Polski – jednym z najstarszych rajdów samochodowych na świecie i największą w Polsce sportową imprezą samochodową. Życzę Panu Prezesowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Rajdu pomyślnego przebiegu tego prestiżowego sportowego wydarzenia”.

– Patronat Prezydenta nad jubileuszową edycją naszego rajdu to dla nas wielkie wyróżnienie. To także potwierdzenie szczególnej pozycji rajdu w kalendarzu sportowych, nie tylko motoryzacyjnych imprez w naszym kraju. Cenimy sobie bardzo ten dowód uznania dla pracy wszystkich organizatorów rajdu. Patronat Pierwszego Obywatela Rzeczpospolitej nad rajdem stanowi potwierdzenie dla naszych działań dotyczących przyszłości polskiego klasyka – powiedział Andrzej Witkowski, prezes PZM.