RAJD POLSKI 2013: POJADĄ SOŁOWOW I KOŚCIUSZKO

SCRT_1_info02

Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak oraz Michał Sołowow i Sebastian Rozwadowski potwierdzili swój udział w Rajdzie Polski 2013. Obie załogi bardzo intensywnie przygotowują się do startu.

Kościuszko i Szczepaniak zaplanowali testy w weekend poprzedzający start w najważniejszej imprezie rajdowej w Polsce. Tymczasem Sołowow i Rozwadowski jeździli już Fordem Fiesta RRC po szutrowych trasach na Mazurach. Dla drugiej z załóg było to nowe doświadczenie – po raz pierwszy wspólnie jeździli po odcinkach szutrowych.


Zobacz także:
RAJDY


Michał Kościuszko po urazie kręgosłupa jakiego doznał podczas trzeciego odcinka specjalnego Rajdu Niemiec musiał przejść szereg badań pod okiem specjalistów. Niestety spełniły się podejrzenia i okazało się, że kompresyjnemu złamaniu uległa podstawa czwartego kręgu piersiowego. Jest to na tyle znaczące, że bez specjalistycznych zabiegów nie byłby możliwy udział w rajdzie w tak krótkim czasie. Michał objęty jest opieką medyczną jednego z najnowocześniejszych ośrodków leczenia ortopedycznego w Europie. Intensywna rehabilitacja w tak krótkim czasie jest dużym wyzwaniem dla Michała jak również sztabu medycznego.

Kosciuszko 1_portret

Pierwszym sprawdzianem dla kręgosłupa Michała będzie start w Rajdzie Warmińskim 2013. Będzie on również okazją do przetestowania samochodu, którym załoga Lotos Rally Team wystartuje w Rajdzie Polski.

Michał Kościuszko: Przy takich kontuzjach lekarze zawsze wskazują na minimum dwumiesięczny odpoczynek i rehabilitację. W moim przypadku mieliśmy dziesięć dni. Na razie lekarzom i fizjoterapeutom udało się ustabilizować kręgosłup, co umożliwi mi wzięcie udziału w tak ważnej dla mnie imprezie. Teraz wspólnie ze specjalistami pracujemy nad zmniejszeniem poziomu bólu, który jest nieodzownym elementem tego typu kontuzji. Specjaliści przygotowują dla mnie specjalny gorset, który pomoże mi przetrwać trudy rajdu i odciąży kręgosłup. Po pechowym incydencie na Rajdzie Niemiec nie dopuszczałem do siebie możliwości nie wystartowania w Rajdzie Polski. Na razie czuję ból pleców, więc na hopach nie będzie łatwo, ale jestem zdeterminowany, aby wystartować.

Michał Sołowow i Sebastian Rozwadowski są już po pierwszym etapie przygotowań do 70. Rajdu Polski. Załoga Synthos Cersanit Rally Team przeprowadziła jednodniowe testy Forda Fiesty RRC, przygotowanego przez Akademię Rajdową C-Rally na Mazurach. Załoga pokonała ponad 200 kilometrów. Kolejne sesja testowa odbędzie się tuż przed startem 70. Rajdu Polski.

SCRT 3_info04

Sebastian Rozwadowski: Zarówno ja, jak i Michał mieliśmy prawie roczną przerwę w startach na szutrowych nawierzchniach. Dla nas obu było to nowe doświadczenie, bo nigdy wcześniej razem nie jeździliśmy na takiej nawierzchni. Mieliśmy okazję testować Forda na dwóch odcinkach testowych, które bardzo przypominają próby Rajdu Polski. Pracowaliśmy nad ustawieniem zawieszenia i opon. Tempo mieliśmy bardzo dobre, samochód był doskonale przygotowany. To była jedynie rozgrzewka, bo mamy zaplanowane jeszcze kilka sesji treningowych, tuż przed samym rajdem. Mam nadzieję, że przyniosą one pozytywny efekt i w tym roku wspólnie staniemy na podium.


Przeczytaj także:
RAJD POLSKI 2013: POJADĄ NA YOKOHAMACH ADVAN A053
RAJD POLSKI 2013: ZAWODY POD ZNAKIEM CITROENA
RAJD POLSKI 2013: YOKOHAMA W MIKOŁAJKACH
RAJD POLSKI 2013: CZTERY ODCINKI NA ŻYWO W TV
RAJD POLSKI 2013: UFA SPORTS – NOWE STANDARDY
RAJD POLSKI 2013: REKONESANS Z MISTRZEM
RAJD POLSKI 2013: DUŻO ATRAKCJI DLA KIBICÓW
RAJD POLSKI 2013: POD PATRONATEM PREZYDENTA RP
LOTOS RAJD POLSKI 2013: NOWE OBLICZE
RAJD POLSKI 2013: ZMIANA TERMINU
RAJD POLSKI 2013: JUBILEUSZOWA EDYCJA RUNDĄ ME