RAJD POLSKI KOBIET: ADRENALINA I PROFILAKTYKA

RK 30_1-402_0

W najbliższą sobotę o godz. 9.00 z ulicy Karowej w Warszawie wystartuje Rajd Polski Kobiet. Na starcie stanie ponad 30 załóg kobiecych i mieszanych, wśród nich popularne osobowości ze świata show biznesu.

Twarzami imprezy są Jagna Marczułajtis- Walczak, sportsmenka i posłanka na Sejm oraz Wojciech Chuchała, znany kierowca rajdowy. Wszystkie zawodniczki poddadzą się badaniom profilaktycznym, bezpłatne badania będą też dostępne dla pań kibicujących uczestniczkom rajdu.


Zobacz także:
SPORT
RAJD POLSKI KOBIET: POZNALIŚMY TRASĘ EDYCJI 2013
CORAZ WIĘCEJ ZAŁÓG
RUSZYŁY ZAPISY DO III EDYCJI


W programie trzeciej już edycji Rajdu Polski Kobiet są liczne zadania i próby sprawnościowe, a załogi pokonają łącznie ok. 550 km na trasie Warszawa – Stara Wieś – Warszawa przejeżdżając m.in. przez Skierniewice, Nowe Miasto nad Pilicą, Piekło, Niebo, Chlewiska i Czersk. Rajd Polski Kobiet to nie tylko sportowa rywalizacja na trasie, lecz także – a może przede wszystkim – promocja profilaktyki nowotworowej. W niedzielę, 23 czerwca, na ulicy Karowej przy Krakowskim Przedmieściu, niedaleko startu i mety rajdu będzie stał mammobus, oferujący bezpłatne badania mammograficzne. W sobotę i niedzielę będzie się można również bezpłatnie przebadać w Szpitalu MSW oraz Centrum Onkologii w Warszawie.

RK 31_1-350

– Adrenalina jest nieodłącznym elementem takich imprez i to oczywiście jeden z powodów, dla których startuję – mówi aktorka Olga Bończyk, która pojedzie wspólnie z Beatą Tadlą, popularną prezenterką telewizyjną. Jednak cel, który przyświeca tej akcji jest ze zrozumiałych względów ważniejszy. Profilaktyka raka jest dla nas tematem, o którym nie wolno zapomnieć. Jestem przekonana, że takie inicjatywy mają sens – pokazujemy, że dobrze się bawiąc potrafimy mówić o chorobie, która stała się plagą ostatnich dekad i że w ten sposób pokazujemy gdzie i w jaki sposób możemy zadbać o swoje zdrowie.

– Bardzo się cieszymy, że znane i powszechnie szanowane osoby bezinteresownie wspierają starania fundacji w walce z chorobami nowotworowymi u kobiet – mówi dr Krystyna Backiel, prezes zarządu Fundacji Teraz Kobiety, pomysłodawczyni i organizator Rajdu Polski Kobiet. Gwiazdy z pierwszych stron gazet angażujące się w krzewienie świadomości społecznej w zakresie potrzeby wykonywania okresowych badań profilaktycznych typu mammografia czy cytologia, dają przykład do naśladowania.

RK 32_1-122

Przed startem wszystkie auta, biorące udział w rywalizacji przejdą obowiązkowe badanie poziomu oleju przeprowadzone przez ekspertów działu technicznego Castrol, strategicznego partnera rajdu.

– Polki są bardzo pragmatyczne i mądre, stąd uważamy, że warto przypominać im o tym jak dbać o swoje zdrowie i o bezpieczeństwo. Rajd Polski Kobiet jest dla nas bardzo wartościowym wydarzeniem edukacyjnym, który dodatkowo promuje to co lubimy najbardziej – pasję, chęć samorealizacji i pokonywanie wyzwań – podkreśla Dorota Staszewska- Kumiszcze, Castrol Sponsorship Manager.

Patronat nad imprezą objęli m.in.: Ewa Kopacz (Marszałek Sejmu), Beata Małecka Libera (Wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Zdrowia), Krystyna Barbara Kozłowska (Rzecznik Praw Pacjenta), Jacek Kozłowski (Wojewoda Mazowiecki), Adam Struzik (Marszałek Woj. Mazowieckiego).

Po raz trzeci oficjalnym partnerem medialnym rajdu jest portal NewsAuto.pl.

Więcej informacji uzyskać można na stronie rajd-polski-kobiet.pl oraz facebook.com/RajdPolskiKobiet.

RK 33_1-166_0


Zobacz także relacje z ub. roku:
RAJD POLSKI KOBIET 2012: CZAS NA PODSUMOWANIE
RAJD POLSKI KOBIET: UDANA DRUGA EDYCJA
RAJD POLSKI KOBIET: SPORT I PROFILAKTYKA
RAJD POLSKI KOBIET: JADĄ PO ZDROWIE
RAJD POLSKI KOBIET: WYŚCIG O ZDROWIE JUŻ W MAJU
RAJD POLSKI KOBIET: CASTROL KOLEJNYM SPONSOREM
RAJD POLSKI KOBIET: PO RAZ DRUGI Z SEATEM
RAJD POLSKI KOBIET: PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ ROZPOCZĘTE