RAJD PRIBRAM: NIETYPOWA FUNKCJA KOPECKYEGO

Jan Kopecký i Pavel Dresler poprowadzą samochód bezpieczeństwa w Rajdzie Příbram, który odbędzie się w ten weekend. Tegoroczni zdobywcy tytułu Mistrza Czech sprawdzą się w nadchodzącej imprezie w zupełnie nowej roli. Poprowadzą oni samochód bezpieczeństwa, którym będzie Škoda Fabia Monte Carlo.

– Stała poprawa bezpieczeństwa podczas rajdów jest koniecznością. Škoda chętnie wspiera wysiłki organizatora Mistrzostw Czech. Zapewniając sobie mistrzowski tytuł, nasz team osiągnął możliwie najlepszy wynik na czeskich trasach. Pragnę pogratulować sukcesów naszym kierowcom, a także podziękować, że przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa podczas rajdów – mówi szef Škoda Motorsport, Michal Hrabánek.

– Pavel i ja jesteśmy bardzo zadowoleni z wcześniejszego zapewnienia sobie mistrzowskiego tytułu. Tym razem podejmiemy się nowego wyzwania, wierząc że przynajmniej częściowo przyczynimy się do wzrostu bezpieczeństwa tego pięknego sportu – komentuje Jan Kopecký.

Kopecký jest twarzą programu promującego bezpieczeństwo na czeskich drogach, wprowadzonego przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA). Lokalnym patronem całego projektu jest Czeski Automobilklub.

Rajd Příbram jest ostatnim wydarzeniem składającym się na Mistrzostwa Czech.