RAJD SARDYNII 2013: TAKTYCZNY PROLOG KUBY

Przygonsky_prologue

Motocyklista Orlen Team i Automobilklubu Polski zakończył prolog III eliminacji rajdowych Mistrzostw Świata Ćross-Country FIM na siódmej, a zarazem wręcz idealnej pozycji, do rozpoczęcia sobotniego, pierwszego etapu zawodów.

Właśnie wystartował jeden z najbardziej nietypowych, kamienistych i trudnych technicznie rajdów światowego offroadu.


Zobacz także:
SPORT
MOTOCYKLE


Kuba Przygoński dojechał w piątek na metę prologu dosłownie sekundę po swoich kolegach z fabrycznego zespołu KTM-a, Marcku Comie i Rubenie Farii. Przejazd zajął mu 2.09 min. W efekcie jutro wystartuje jako 7., co da mu optymalną, początkową odległość od zawodnika otwierającego trasę. 1,2-kilometrowy prolog Sardegna Rally Race, przeprowadzony na torze motocrossowym La Bombarde w Alghero, najszybciej pokonał Portugalczyk, Helder Rodrigues, a sześć sekund za nim uplasowali się – Holender, Hans Vogels i włoski zawodnik – Alessandro Boutturi.

– Czas na prologu miałem bardzo dobry, dojechałem z prawie identycznym wynikiem, co Marc Coma i Ruben Faria, jadący również na KTM-ach. Jutro najważniejsze będzie, aby się nie pogubić, skrętów na trasie Rajdu Sardynii jest bardzo dużo, zdarzają się nawet co 10 metrów. Są to bardzo długie etapowo zawody – codziennie, praktycznie od 8 rano do 16 popołudniu, jesteśmy na trasie. Dzisiaj jest chłodno, jeżeli spadnie deszcz, to utrudni nam walkę na odcinkach, a przemoczenie da się we znaki na dojazdówkach. Dlatego też mam nadzieję, że pogoda nam jutro dopisze – powiedział Kuba Przygoński.

W sobotę zawodników czeka I etap rajdu, liczący 370 km, z czego 114,75 km to odcinek specjalny. Motocykliści wystartują z Alghero, przejadą przez górzyste i kamieniste tereny Sardynii, aby wieczorem znaleźć się w miasteczku Arborea.

Wyniki po prologu Sardegna Rally Race 2013
1. Helder Rodrigues (Honda) – 2,00 min.;
2. Hans Vogels (Husaberg) – strata 6 sek.;
2. Alessandro Botturi (Yamaha) – 6 sek.;
4. Paulo Goncalves (Honda) – 7 sek.;
5. Ruben Faria (KTM) – 8 sek.;
5. Marc Coma (KTM) – 8 sek.;
7. Kuba Przygoński (KTM) – 9 sek.;
7. Damien Miquel (Yamaha) – 9 sek.;
7. Joan Pedrero (Beta) – 9 sek.;
10. Cyril Despres (Yamaha) – 11 sek.;
10. Jordi Viladoms (Gas Gas) – 11 sek.