RAJD ŚWIDNICKI 2012: TOMASZ GRYC PLANUJE

Zespół Gryc-Racing po zdobyciu tytułów: Mistrza Polski w klasie R2B, Wicemistrza Polski w Grupie R, Wicemistrza Polski w Citroen Racing Trophy oraz drugiego Wicemistrza Słowacji w Grupie 6 nie spoczął na laurach. Tuż po zakończeniu roku 2011, rozpoczął przygotowania do nowego sezonu.

Cel, jaki sobie postawił to obrona tytułu Mistrza Polski w klasie R2B w sezonie 2012 i jak najwyższa pozycja na koniec roku w klasyfikacji Grupy R.

Tomasz Gryc: W tym roku pozostajemy w Citroenie C2 R2 Max i chcemy mocno włączyć się w walkę o czołowe lokaty już od 40. Rajdu Świdnickiego – Krause. Niestety z powodów osobistych nie wystartowaliśmy w 8. Rajdzie Lotos Baltic Cup. Walka w tym roku zapowiada się bardzo emocjonująco. Kilku kierowców będzie dysponowało mocniejszymi Citroenami DS3 R3T. Liczymy na duże emocje i walkę o ułamki sekund na każdym odcinku specjalnym. Oprócz startów w krajowym czempionacie, planujemy udział w kilku rajdach poza granicami Polski. Chcemy sprawdzić się na nowych trasach. Wykorzystamy do tego rajdy rozgrywane u naszych ościennych sąsiadów. Zaczynamy startem w Rally Prešov rozgrywanym w dniach 13-14 kwietnia, tydzień przed II rundą RSMP.
Z początkiem 2012 roku usprawniliśmy również działanie zespołu. Od marca do Gryc-Racing dołączył Wojciech Kopkowicz – menadżer z kilkuletnim doświadczeniem w sportach motorowych, który będzie odpowiadał za działania marketingowe oraz komunikację. Liczymy, że zarówno ja, Michał oraz Wojtek stworzymy jeszcze bardziej profesjonalny team, który włączy się w walkę o wyniki – czołowe lokaty w Grupie R.
Śledźcie nasz profil facebook.com/GrycRacing, gdzie będziemy zamieszczać ciekawe informacje z życia naszego zespół, a także podzielimy się spostrzeżeniami na temat rajdów.
Wsparcia podczas startów w 2012 udzielają nam firmy: Firma GRYC – www.gryc.com.pl, Faza, Siso oraz Mercury. Serwisem Citroëna C2 R2 Max zajmuje się HIGH-TEC – www.high-tec.pl.

Fot.: Zespoły oraz seba-taciak.pl, Robert Magiera