RAJD ŚWIDNICKI 2013: RUSZA CITROËN RACING TROPHY

Jan_Chmielewski_01

41. Rajd Świdnicki – Krause, będący pierwszą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2013, otworzy tegoroczne zmagania w najbardziej prestiżowym programie markowym w Polsce – Citroen Racing Trophy.

Organizowany przez Automobilklub Sudecki rajd, tradycyjnie zostanie rozegrany na asfaltowych odcinkach specjalnych, położonych w okolicach Świdnicy, których łączna długość wynosi 170 km.


Zobacz także:
RAJDY


Kolejna edycja Citroën Racing Trophy Polska, stworzona dla zawodników dysponujących topowym samochodem w ośce – Citroënem DS3 R3 – daje szanse na walkę o prestiżowy tytuł najlepszych w klasyfikacji programu oraz wprowadzony do tegorocznego regulaminu, tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji 2WD wśród samochodów napędzanych na jedną oś.

Chęć rywalizacji o te zaszczytne laury zgłosiły cztery załogi, z których trzy tworzą dobrze znani z poprzednich edycji: Jan Chmielewski z Robertem Hundlą, Szymon Kornicki z Piotrem Zegarmistrzem i Radosław Raczkowski z Łukaszem Gwiazdą. Po kilkuletniej przerwie do pucharu Citroëna powrócili Radosław Typa i Szymon Gospodarczyk.

Cały sezon Citroën Racing Trophy Polska będzie się składał z sześciu rund, z których tylko Rajd Polski rozgrywany będzie na nawierzchni szutrowej. Załogi powalczą o wysokie nagrody finansowe. Pierwsze miejsce w rajdzie w klasyfikacji 2WD, premiowane będzie czekiem o wartości 4 000 euro, a łączna pula nagród w sezonie wynosi blisko 70 000 euro!

Jan Chmielewski: Przede wszystkim cieszę się, że dzięki sponsorom lub raczej dzięki osobom, które we mnie wierzą będę mógł startować w ciekawym spektaklu, jakim niewątpliwym będą Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2013. Już za kilka dni rozpoczniemy ciekawą rywalizację, a konkurencja w ośce będzie w tym sezonie mocna. Przed zawodnikami weekend pełen emocji – trzymajcie za nas kciuki.

Robert Hundla: Bardzo cieszę się ze po raz czwarty będę częścią widowiska jakim jest Citroën Racing Trophy w Polsce. Po dwóch latach przerwy wracam na prawy fotel Janka Chmielewskiego oraz zespołu Revico-Neo Rally Team. Zacięta walka w pucharze Citroëna od zawsze przynosiła wiele radości kibicom oraz stanowiła duże wyzwanie dla zawodników biorących udział w programie przygotowanym przez francuską markę.

Radosław Raczkowski: Bardzo się cieszę ,że już za kilka dni rozpoczniemy rajdem Świdnickim tegoroczny sezon rajdowy. W tym roku będziemy kontynuować starty w RSMP oraz w Citroën Racing Trophy Polska, nie zmienia się również rajdówka, którą będziemy rywalizować, jak też skład naszej załogi – na rajdowych odcinkach będziemy walczyć wspólnie z Łukaszem.

Łukasz Gwiazda: Sezon 2012 był moim i Radka pierwszym w Citroën Racing Trophy Polska, początek nie był najłatwiejszy, ale ostatni rajd pokazał, że jesteśmy wstanie notować świetne czasy, dlatego też od pierwszego odcinka specjalnego w sezonie 2013 bierzemy głęboko oddech i z całym zespołem walczymy o wygraną.

Szymon Kornicki: Zaczynamy nowy sezon. Na prawy fotel, po dwóch latach nieobecności, wraca Piotrek Zegarmistrz. Obsługą samochodu zajmie się firma HIGH TEC, co oznacza, że nasz DS znalazł się w najlepszych rękach w kraju. Mamy świetnie obsadzoną “ośkę” i puchar, więc zapowiada się wyśmienita zabawa!

Piotr Zegarmistrz: Bardzo się cieszę z powrotu do sportu samochodowego. Wracam do dobrze znanego mi zespołu, ekipy serwisowej i pucharu Citroën Racing Trophy. Te trzy składowe decydują o bardzo pozytywnym nastawieniu do sezonu i gwarantują doskonałą atmosferę i pełny profesjonalizm. Nie mogę się doczekać startu w pierwszej eliminacji Mistrzostw Polski. Mam nadzieję, że przez półtora roku bez rajdów nie zapomniałem swojego fachu i szybko odnajdę się w bardzo szybkim Citroënie DS3!

Radosław Typa
: W tym roku podczas eliminacji Mistrzostw Polski będę startował bardzo mocnym samochodem przednionapędowym – Citroënem DS3 R3. Możliwości, jakie daje to auto są na tyle duże, aby ścigać się o wygraną w klasyfikacji aut przednionapędowych i właśnie na tym chcielibyśmy się w tym roku skupić. Mam nadzieje że szczęście nam dopisze i uzyskamy satysfakcjonujący wynik. Trzymajcie kciuki!

Do Programu Citroen Racing Trophy Polska zaliczane są następujące rundy RSMP, zatwierdzone przez PZM (kalendarz na rok 2013):
1. Rajd Świdnicki Krause (12-14 kwietnia);
2. Rajd Wisły (23-25 maja);
3. Rajd Karkonoski (5-7 lipca);
4. Rajd Rzeszowski (8-10 sierpnia) – runda RSMP, FIA-CEZ Rally Trophy;
5. Rajd Polski (13-15 wrezśnia) – ERC;
6. Rajd Dolnośląski (17-19 października).