RAJD ŚWIDNICKI 2020: ZNÓW CZEKA NAS POJEDYNEK FIŃSKO POLSKI

Opublikowane zostały listy zgłoszeń do 48. Rajdu Świdnickiego- Krause, trzeciej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Do RSMP zgłosiły się 64 załogi, do HRSMP – czternaście. Rajd rozpocznie się w sobotę 3 października w Świdnicy.

sponsorenault


Zobacz także:

RAJDY

RAJD ŚWIDNICKI – KARUSE 2020


 

Rekordowo wygląda frekwencja w najmocniejszej klasie 2, w której zgłoszone są samochody klasy R5. Aż 14 załóg awizuje swój start w Świdnicy właśnie w takich autach. Listę otwierają liderzy punktacji tegorocznych RSMP, reprezentanci Hyundai Poland Racing, Jari Huttunen i Mikko Lukka. Drugi numer na swoją Skodę Fabię R5 nakleją Grzegorz Grzyb z Michałem Poradziszem, a z numerem „3” wystartuje Łukasz Kotarba z Tomaszem Kotarbą w Citroenie C3 R5.

W Volkswagenie Polo R5 zobaczymy Tomasza Kasperczyka i Damiana Sytego (4). Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (5), a także Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski (6) wystartują w rajdzie w Skodach Fabia R5. Hyundai i20 R5 to samochód, który wybrali także Łukasz Byśkiniewicz ze Zbigniewem Cieślarem (7), a także Marcin Słobodzian i Robert Hundla (8).

Marek Nowak i Grzegorz Dachowski wystartują z numerem 9 (Ford Fiesta R5). Podobny samochód w Świdnicy awizowali także Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot (10). Daniel Chwist i Kamil Heller (11 – obie załogi z Automobilklubu Polski) Wystartują za kierownicą Volkswagena Polo GTi R5, a Adrian Chwietczuk i Jarosław Baran pojadą Skodą Fabią R5. Numer 14 na Forda Fiestę R5 naklei Adam Stec z Dariuszem Zdanowiczem, a z „15” za kierownicą Skody Fabii R5 wystartuje Łukasz Kabaciński i Michał Kuśnierz.

9 załóg zgłoszono w klasie Open 4WD. Wśród nich najwyżej sklasyfikowani są Jarosław Szeja i Marcin Szeja, którzy w Świdnicy wystartują za kierownicą Subaru Imprezy. W klasie HR2 zobaczymy cztery załogi z Michałem Pryczkiem i Jackiem Pryczkiem na czele (Subaru Impreza). W klasie 4 zgłosiło się 12 załóg, a numer startowy „29” otrzymał Maciej Lubiak z Tomaszem Borko (Peuegot 208).

Siedem załóg zgłosiło się w klasie Open 2WD, a jedna pojedzie w klasie Open 2WD-. Dwie załogi zgłosiły się w klasie „3”. Klasa HR3 tegorocznego Rajdu Świdnickiego- Krause to także trzy załogi. Pięć samochodów zgłoszono w klasie HR4. W „HR BMW” zgłoszono 3 załogi. Zobaczymy także zawodników w klasie „Debiutant”. – wystartują 4 załogi.

W Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski z numerem 101 na trasę wyruszą Robert Luty z Marcinem Celińskim (Subaru Legacy). Na trasach 48. Rajdu Świdnickiego- Krause zobaczymy także Piotra Zaleskiego i Piotra Szadkowskiego w Porsche 911 SC. W Fordzie Sierra Cosworth 4×4 wystartuje m.in. Marek Suder i Marcin Kowalik. W Audi Quattro zgłosił się Grzegorz Olchawski z Szymonem Marciniakiem.