RAJD W. BRYTANII 2011: KOŚCIUSZKO NA PODIUM MŚ!

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak z zespołu Lotos Dynamic Rally Team decyzją komisarzy technicznych zajęli drugie miejsce w klasyfikacji PWRC w Rajdzie Wielkiej Brytanii po wykluczeniu Martina Semerada za niezgodność homologacyjną.

Tym samym polska załoga obroniła trzecie miejsce podium w Mistrzostwach Świata. W sezonie 2011 Mistrzem w klasyfikacji PWRC został Hayden Paddon (104 punkty), a pierwszym Wicemistrzem Patrik Flodin (84 pkt.). Drugi Wicemistrz – Michał Kościuszko wywalczył ostatecznie 71 punktów.

Michał Kościuszko: Walka do końca się opłaca. Trzeba wierzyć w sukces do ostatniego kilometra. Po dwóch pierwszych Rajdach Portugalii i Argentyny, w których zaliczyliśmy duże problemy techniczne i nie punktowaliśmy nasza pozycja była bardzo trudna. Wiedziałem, że nie pozostaje nam nic innego, jak walczyć na każdym rajdzie i awansować w klasyfikacji. W każdym rajdzie, w którym w tym roku wystartowaliśmy pokazaliśmy dobre tempo i wygrywaliśmy OS-y. Bardzo się cieszę, że pomimo trudności obroniliśmy tytuł wicemistrzowski i jako zespół Lotos Dynamic Rally Team stanęliśmy na 3. miejscu podium w Mistrzostwach Świata. Na ten sukces składała się ciężka praca całego zespołu. Dziękuję Sponsorom, którzy wspierali nas w każdej sytuacji i całemu mojemu zespołowi. W tym sezonie zabrakło nam trochę szczęścia. Wiem, że stać nas na jeszcze lepszy wynik i w przyszłym roku powalczymy o mistrzostwo.


Zobacz także:

RAJD W. BRYTANII: SUKCES J.-M. LATVALI I FORDA (3. ETAP)

RAJD W. BRYTANII 2011: PROWADZI LATVALA (2. ETAP)

RAJD W. BRYTANII 2011: LOEB JUŻ MISTRZEM! (1. ETAP)

RAJD W. BRYTANII: LOEB POJEDZIE PIERWSZY (1. DZIEŃ)

RAJD W. BRYTANII 2011: POLACY WALCZĄ O PODIUM

RAJD W. BRYTANII 2011: HIRVONEN BĘDZIE WALCZYŁ


 

Załoga Lotos Dynamic Rally Team w tegorocznym sezonie startowała w Rajdzie Portugalii, Argentyny, Finlandii, Australii, Katalonii i Wielkiej Brytanii. Pomimo świetnej jazdy w Rajdzie Portugalii i Argentyny, z powodu awarii technicznych Michał i Maciek zajmowali w połowie sezonu w klasyfikacji dopiero dalekie 13. miejsce. Druga pozycja w Rajdzie Australii idruga w Rajdzie Katalonii po pasjonującej walce z Patrikiem Flodinem, pozwoliły polskiej załodze w Mistrzostwach Świata awansować do strefy medalowej i podjąć na Rajdzie Wielkiej Brytanii walkę o wicemistrzostwo w klasyfikacji generalnej PWRC.

Informacje dotyczące startów załogi Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak z zespołu Lotos Dynamic Rally Team można znaleźć pod adresem www.lotosdynamicrallyteam.pl.

Strategicznym partnerem zespołu Lotos Dynamic Rally Team jest spółka Lotos Paliwa z marką paliw Lotos Dynamic. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także mara olejów silnikowych Lotos oraz Red Bull. Michał na arenie międzynarodowej promuje również swoje rodzinne miasto Kraków w ramach programu „Kraków – Miasto Mistrzów”.