RAJDY: M-SPORT I CASTROL RAZEM TEŻ W 2013 ROKU

C 1_mg-0776

Podczas salonu samochodów sportowych w Birmingham zaprezentowano najnowsze wcielenie Forda Fiesta RS WRC, auta, którym będą w tym sezonie startować kierowcy zespołu Qatar M-Sport WRT. Środki smarne do tego samochodu dostarcza Castrol.

Impreza organizowana przez tygodnik Autosport w Birmingham odbywa się co roku przed startem pierwszego rajdu z cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Nowy samochód zaprezentował szef firmy M-Sport, Malcolm Wilson, a zespół, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie wspierany przez Castrol EDGE.

– Wystarczy spojrzeć na oklejenie naszego nowego samochodu, by dojść do wniosku, że Castrol EDGE jest w naszym zespole bardzo ważnym partnerem – mówi Malcom Wilson, szef firmy M-Sport i dyrektor zespołu Qatar M-Sport WRT.

Napędzany silnikiem 1.6 EcoBoost Ford Fiesta RS WRC w ubiegłym sezonie 18 razy zajął miejsce w pierwszej trójce rajdów z cyklu WRC i był jedyną rajdówką, która ukończyła na podium każdą z 13 eliminacji sezonu 2012. Auto spisywało się świetnie na każdej nawierzchni – Fiesta RS WRC zanotowała najlepsze czasy na 103 odcinkach specjalnych w 2012 roku, podczas gdy kolejny z producentów ma na koncie 97 OS-owych zwycięstw.

C 2_mg-0705

– Castrol i M-Sport współpracują od lat i razem świętowały wiele sukcesów na trasach rajdowych. Cykl WRC jest najtrudniejszą próbą dla samochodów, które przecież bazują na autach produkowanych masowo. Razem z M-Sport będziemy mogli testować i dopracowywać zestaw samochód-olej, by uzyskać jak najlepsze rezultaty – podkreśla Donald Smith, Castrol Sponsorship Manager.

– Po dobrych występach w ubiegłym sezonie mamy nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w tegorocznym cyklu WRC. Jestem przekonany, że z nowym samochodem i doświadczeniem naszych pracowników oraz partnerów rok 2013 przyniesie nam znakomite efekty – dodaje Malcom Wilson.

Auta o nieco zmienionym wyglądzie, zwłaszcza przedniej części nadwozia, zadebiutują w przyszłym tygodniu, podczas Rajdu Monte Carlo. Kierowcami samochodów będą: Mads Østberg, Jewgienij Nowikow, Thierry Neuville i Juho Hänninen. Kolejny z kierowców, Nasser Al-Attiyah sprawdzi możliwości samochodu w lutym, podczas Rajdu Szwecji.

C 4_mg-0719