RAJDY: PIRELLI TESTUJE OPONY NA SEZON WRC 2021

Część kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata, po wymuszonej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Covid-19, nie została jeszcze zatwierdzona.

Tymczasem najwyższa kategoria zmagań jest już gotowa do rywalizacji na odcinkach specjalnych.


Zobacz także:

RAJDY

OPONY


 

Firma Pirelli już wkrótce pojawi się ponownie na OS-ach, aby prowadzić prace rozwojowe nad oponami na sezon 2021 w Rajdowych Mistrzostwach Świata (FIA WRC) – włoski producent powraca do zmagań na trasach jako jedyny dostawca ogumienia. Pierwsza sesja testowa spośród całej serii – koordynowanej w bliskiej współpracy z Międzynarodową Federacją Samochodową, czyli ciałem zarządzającym światowym motorsportem – odbędzie się na Sardynii.

Pirelli skorzysta z Citroena C3 WRC w unikalnych barwach, za którego kierownicą zasiądzie norweski kierowca Andreas Mikkelsen, pilotowany przez swojego rodaka Andersa Jaegera. Testy rozpoczną się w połowie lipca i będą rozgrywane zarówno na asfalcie, jak i na szutrze.

Celem jest zgromadzenie jak największej ilości informacji we wszystkich możliwych warunkach. Główny nacisk zostanie położony na opony z twardszej mieszanki, bo trasy na Sardynii charakteryzują się wysoką temperaturą oraz szorstką nawierzchnią odcinków specjalnych.

– Aby sprawdzić, jak daleko zawędrowaliśmy z naszymi pracami rozwojowymi, które prowadziliśmy w laboratorium podczas okresu przymusowego zamrożenia, wybraliśmy najlepszą kombinację samochodu i kierowcy. Model C3 WRC, który obecnie nie występuje w mistrzostwach świata, jest niezwykle reprezentatywny pod względem osiągów i umożliwia nam rozwój opon na sezon 2021 w sposób, który dla wszystkich jest fair. Dla nas – wyłącznego dostawcy ogumienia – jest to priorytet. Andreas jest doświadczonym kierowcą, który słynie z profesjonalizmu i wyczucia opon. Ogumienie musi wykazywać się zarówno osiągami, jak i niezawodnością – stworzenie tak kompletnego pakietu zawsze jest największym wyzwaniem w rajdach – powiedział Terenzio Testoni, menedżer ds. aktywności rajdowych i terenowych Pirelli.