RAJDY: ROSSETTI, RZEŹNIK ORAZ OSTBERG

Trzykrotni Mistrzowie Europy, Luca Rossetti i Matteo Chiarcossi wygrali Istanbul Rally, trzecią rundę Rajdowych Mistrzostw Turcji. Włosi jechali Fabią S2000 ze Skoda Turkey – Yuce Auto Pegasus Racing. Są liderami mistrzostw.

Rossetti i Chiarcossi toczyli interesujący pojedynek z załogami Yagiz Avci i Bahadir Gucenmez oraz Murat Bostanci i Onur Vatansever w Fordach Fiesta S2000 z Team Castrol Ford Team Turkiye.

– Jestem bardzo zadowolony, bowiem był to trudny rajd – mówił Luca Rossetti. Moja Skoda S2000 zaopatrzona w wytrzymałe opony Pirelli spisywała się znakomicie. Stoczyliśmy interesująca rywalizację, pokonaliśmy naszego bezpośredniego konkurenta – Volkana Isika także w Skodzie Fabii S2000, który zajął czwarte miejsce w rajdzie, po tym jak dwukrotnie przebił oponę. Bardzo szybki na tureckich szutrach okazał się Avci.

Rossetti jechał uważnie, aby nie przebić opony, na jego niekorzyść przemawiało bowiem to, że jechał jako pierwszy, “czyszcząc” drogę.

Kolejną ronda Mistrzostw Turcji będzie Rajd Bosphorus, stanowiący także czwartą rundę Mistrzostw Europy. Luca Rossetti zwyciężał w nim dwukrotnie – w 2008 i 2010 roku.

 

RZEŹNIK I MAZUR TUŻ ZA PODIUM

Świetnym czwartym miejscem zakończył się występ naszej załogi w 42. Rajdzie Bułgarii. Maciej Rzeźnik z Przemysławem Mazurem wystartowali w tej rundzie Mistrzostw Europy swoim treningowym Mitsubishi Lancerem Evo X. Polacy byli najlepszą zagraniczną załogą na bułgarskich odcinkach specjalnych, a przed nimi na metę przyjechali jedynie zawodnicy dysponujący samochodami klasy Super 2000.

Maciej Rzeźnik: Świetny rajd i dobrze było tutaj wrócić po roku. Bardzo dobrze, że mogliśmy porównać nasze czasy z wynikami z poprzedniej edycji. Straciliśmy sporo sekund na samym początku, bo jechaliśmy bardzo agresywnie i w połowie pętli nasze opony były bardzo mocno zniszczone. Asfalt powodował bardzo mocne zużycie ogumienia i musieliśmy zdecydowanie uspokoić naszą jazdę, co momentalnie przyniosło się na lepsze wyniki na poszczególnych próbach. Jesteśmy zadowoleni z każdej możliwości treningu i cieszymy się z możliwości zdobywania kolejnych doświadczeń. Myślę, że jeżeli uda nam się tutaj wrócić za rok będziemy mocno walczyć o podium. Cieszymy się z mety i świetnego rezultatu, a także czystej i bardzo szybkiej jazdy. Oby tak dalej.

Przemysław Mazur: Świetny start, jesteśmy z Maćkiem naprawdę zadowoleni z uzyskanego wyniku. Czwarte miejsce w rajdzie zaliczanym do Mistrzostw Europy cieszy, tym bardziej, że był to nasz treningowy występ. Duże słowa uznania za przygotowanie naszego Mitsubishi Lancera, który na trudnych trasach w Bułgarii spisywał się bardzo dobrze i pozwalał nam na osiąganie czołowych czasów podczas tej rundy mistrzostw Europy. Większość odcinków specjalnych była dokładnie taka sama jak rok temu. Porównywaliśmy czasy i byliśmy w stanie poprawić się czasami o 15-20 sekund. To bardzo dużo, ale uważamy, że jeszcze lepiej podróżowałoby się nam samochodem kategorii Super 2000. Byliśmy także pierwszą zagraniczną załogą na mecie, a to dla nas również dobry wykładnik naszego aktualnego tempa. Myślę, że kolejne kilometry dają nam coraz lepsze wyczucie i coraz lepiej potrafimy wykorzystać możliwości samochodów, którymi startujemy.

 

 

MADS OSTBERG WYSTARTUJE W ESTONII

Lista startowa auto24 Rajdu Estonii (20-21 lipca) poszerza się. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w stacji dealerskiej Catwees Honda w Tallinie ogłoszono, że zwycięzcy sprzed roku – Mads Ostberg i Jonas Andersson będą bronili ubiegłorocznego zwycięstwoa. Wystartują w Fordzie Fiesta RS WRC.

Mads Ostberg odniósł w tym roku w Portugalii swoje pierwsze zwycięstwo w Mistrzostwach Świata. Obecnie, po sześciu rundach, zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji.

Mads Ostberg: Nie mogę się doczekać, aby wystartować w auto24 Rajdzie Estonii. W ubiegłym roku mieliśmy udany występ, chwaliliśmy ciekawe odcinki i dobrą organizację. Dla nas start w auto24 Rally Estonia będzie ważnym sprawdzeniem przed Neste Oil Rally Finland.

Organizatorzy robią wiele, aby nie tylko zawodnicy, ale także kibice byli zadowoleni.

Urmo Aava, Dyrektor auto24 Rally Estonia: Chcemy, aby rajd był jeszcze bardziej skomasowany. Przygotujemy specjalne strefy kibiców: dla mężczyzn i dla kobiet. W Tehvandi mamy w tym roku również obszar – Lõunakeskus Dziecięcy. Chciałbym podziękować Radio PARTNER PLUS za zorganizowanie Party Rally z występującymi na żywo artystami. Jesteśmy bardzo dumni, że przebieg walki na miejskim odcinku Otepää będzie na żywo relacjonowany w telewizjach: TV-brodcast, TV6 Estonia i Viasat Sport Baltic oraz na portalach www.auto24.ee i www.tv3play.ee. Będzie działał internetowy sklep rajdowy z gadżetami.

Więcej informacji: www.rallyestonia.ee