RALLY ESTONIA: JAROSŁAW KOŁTUN W FORDZIE WRC

RallyEstonia21

Rozpoczyna się auto24 Rally Estonia – runda Mistrzostw Estonii, w której udział biorą dwie polskie załogi. Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot w barwach NB.Quality i Automobilklubu Polski jedzie Fordem Fiesta RS WRC.

Z kolei Aron Domżała i Przemysław Zawada wystartują w Subaru Impreza. Rajd cieszy się znakomitą, międzynarodową obsadą. W klasie historycznej startuje m.in. Jari-Matti Latvala (Audi Quattro). Na trasie będzie można oglądać samochody WRC, oraz dwa Fordy Fiesta R5.


Zobacz także:
RAJDY


Jednym z nich jedzie Karl Kruuda – uczestnik rajdowych Mistrzostw Świata (Junior WRC). Organizator dopuszcza start samochodami WRC, zatem Jarek i Irek po raz pierwszy zasiądą za sterami Forda Fiesty WRC.

– Do udziału w tym rajdzie zaprosili nas organizatorzy oraz nasz sponsor firma NB.Quality. Jesteśmy już po testach. Trasy są szerokie, równe i bardzo szybkie. Samochód spisuje się znakomicie. Nigdy nie jeździłem „wurcem”, dlatego traktujemy ten występ raczej na luzie. Liczy się zdobycie doświadczenia i dobra zabawa. Będzie to również doskonały trening na szutrach przed Rajdem Polski – powiedział Jarosław Kołtun.

Po raz pierwszy na szutrach w N-grupowym samochodzie wystąpią Aron Domżała i Przemysław Zawada.

– Bardzo mi się podobają tutejsze trasy. Szybkie, równe, twarde. Chciałbym porównać swoje tempo do lokalnej czołówki. Estońscy kierowcy są bardzo szybcy na szutrach. Myślę, że będzie ciekawie. Dziękuję firmie C-Rally za przygotowanie samochodu – powiedział Aron Domżała.

Samochody Ford Fiesta WRC i Subaru Impreza (gr.N) przygotowała kielecka stajnia rajdowa Creative Rally Solutions.

Wyniki on-line znajdują się na stronie rally-base.com.