RALLYCROSS CUP 2013: REAKTYWACJA DYSCYPLINY

RCC 1_2013

W sezonie 2013 powstanie nowy cykl krajowych zmagań w Rallycrossie o nazwie „Rallycross Cup”. Inicjatorem oraz promotorem nowego cyklu jest RC Promotor Polska, spółka założona przez zawodników i pasjonatów Rallycrossu.

Cały cykl stworzony jest przy współpracy z Polskim Związkiem Motorowym i przewiduje aż trzynaści rund w sezonie 2013, z czego 12 odbędzie się w naszym kraju! Zawodnicy będą mieli okazję ścigać się aż na trzech obiektach w Polsce. Dwa to dobrze znane zawodnikom Rallycrossu Słomczyn i Toruń. Nowością będą eliminacje na popularnym odcinku specjalnym Rajdu Polski w Mikołajkach.


Zobacz także:
SPORT


Cały cykl będzie składał się z 7 weekendów wyścigowych z czego 6 organizowanych w Polsce. Będą to rundy podwójne, czyli jedna eliminacja w sobotę i jedna w niedzielę co również zredukuje koszty związane z logistyką. To nie koniec nowości, które przygotował dla nas nowy promotor cyklu. Nowy regulamin pozwala na ściganie się z ubiorem oraz z wyposażeniem bezpieczeństwa z utraconą homologacją co jest kolejnym atutem finansowym, a nowy podział na klasy pozwoli na jazdę niemal każdym autem z klatką bezpieczeństwa.

Oprócz tego zwodnicy będą mogli walczyć o wygraną w zmaganiach drużynowych oraz w niesamowicie widowiskowym Handicapie, w którym najszybsi zawodnicy każdej z klas będą ścigać się między sobą w jednym biegu. Kolejnym celem nowego promotora polskiego Rallycrossu jest przywrócenie polskiej rundy Mistrzostw Europy na rok 2014. Europejski Rallycross przeżywa wielki rozkwit co jest zasługą nowego promotora cyklu, firmy IMG która chce doprowadzić go do Mistrzostw Świata.

Krzysztof Skorupski (RC Promotor Polska): Razem z kolegami ze spółki, ciężko pracujemy od zeszłego roku żeby Rallycross, jedna z najwspanialszych, najbardziej widowiskowych i dostępnych dla widza dyscyplin motorsportu, wykorzystała swój potencjał i rozwijała się tak jak to się dzieje na całym świecie. 8 zawodników w jednym zakręcie w autach dysponujących mocami 600 KM, to zawsze porywa publiczność, a zawodnikom daje mnóstwo frajdy. Rallycross to złoty środek, jazda rajdówkami po torze przypominającym wyścigi z częściami szutru, oraz taktycznym Joker Lapem. Chcemy stworzyć Rallycross na nowo, tworząc z zawodów swego rodzaju pikniki z koncertami, grami, zabawami dla dzieci i osób, które nawet nie interesowały się motoryzacją. Regulamin także tworzony jest dla zawodników. To na nich najbardziej nam zależy. Sami jesteśmy zawodnikami i wiemy czego nam brakuje, a czego jest za dużo i razem z zawodnikami zgłaszającymi się do cyklu konsultujemy, czy czegoś nie chcieliby zmienić. Jesteśmy pewni, że rallycross będzie dyscypliną, która wreszcie pozbawi piłkę nożną prymu popularności w naszym kraju!

Promotor pracuje również nad promocją w mediach.

Piotr Kempa (RC Promotor Polska): Prowadzimy rozmowy z dużymi stacjami telewizyjnymi nad retransmisją zwodów z kraju, oprócz tego mamy duże wsparcie w prasie krajowej oraz lokalnej w obrębie torów. W miarę możliwości, postaramy się również, aby każde zawody były emitowane w internecie. Cały projekt zaczyna nabierać rozpędu, tym bardziej cieszy nas zainteresowanie mediów, wielu osób związanych ze sportem, a także tych, którym dopiero przedstawiamy nasze plany.

Organizatorami rund w Polsce będą Automobilklub Rzemieślnik (Słomczyn), Automobilklub Toruński (Toruń) i Automobilklub Mazurski (Mikołajki). Więcej informacji dotyczących cyklu można zobaczyć na stronie www.rallycrosscup.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/RallycrossCup.

Osoby zainteresowane startami w nowym cyklu lub mające pytania mogą się kontaktować wysyłając maile na adres: rcc@rallycrosscup.pl .

Projekt kalendarza Rallycross Cup 2013
– I i II runda: 8-9 czerwca (Słomczyn);
– III i IV runda: 6-7 lipca (Mikołajki);
– V runda: 13-14 lipca (Vilkyciai – Litwa);
– VI i VII runda: 3-4 sierpnia (Toruń);
– VIII i IX runda: 17-18 sierpnia (Mikołajki);
– X i XI runda: 1 września (Słomczyn);
– XII i XIII runda: 12-13 września (Toruń).