RALLYCROSS CUP: DWIE RUNDY W SŁOMCZYNIE

Ra 1_4958

W ostatni weekend wakacji na torze w Słomczynie odbędzie się IV i V runda Rallycross Cup. Po wizycie na Litwie zawodnicy wracają na krajowy obiekt, aby powalczyć przed polską publicznością.

Do naszych zawodników dołączą także kierowcy z Litwy bowiem podwójna runda w Słomczynie będzie także eliminacją do Mistrzostw Litwy. Dodatkowo w niedzielę zobaczymy młodych zawodników w Szayowozach. Drugiego dni będziemy mogli podziwiać także rywalizację w Pucharze Polski Junior Buggy.


Zobacz także:
SPORT


Rallycross Cup konsekwentnie realizuje koncepcje taniego ścigania z utraconą homologacją. Można tutaj wystartować zarówno Fiatem Seicento gr. N jak i 600 konnym potworem. Każdy zostanie przyporządkowany do swojej klasy i będzie startował z porównywalnymi konkurentami co dla kibiców oznacza jazdę bok w bok podczas każdego biegu.

Na liście zgłoszeń znalazło się kilku znanych w Polsce kierowców rallycrossowych, którzy powracają na tor po przerwie. Zobaczymy jak poradzą sobie oni z młodymi, “narwanymi” i żądnymi emocjami konkurentami…

Ra 2_5290

Harmonogram

Sobota (31 sierpnia):
10:00 – I kwalifikacja;
14:00 – III kwalifikacja;
16:30 – finały;
15 min po finałach – Bieg Handicap;
18:00 – wręczenie nagród.

Niedziela (1 września):
12:00 – I kwalifikacja;
10 minut po I kwalifikacji – II kwalifikacja;
15:00 – III kwalifikacja;
16:30 – finały;
15 min po finałach – Bieg Handicap;
18:00 – wręczenie nagród.