RALLYCROSS: PONAD STO AUT NA LIŚCIE ZGŁOSZEŃ W SŁOMCZYNIE

W czasie weekendu (26 i 27 września) na Autodromie Słomczyn rozegrana zostanie 3. runda Mistrzostw Polski Rallycross. Na liście zgłoszeń znalazło się aż 104 zawodników.

Punkty zbiera się również za kwalifikacje, nie tylko finały więc trzeba jechać na pełnych obrotach od początku zawodów.


Zobacz także:

SPORT


 

Mistrzostwa Polski Rallycross są cyklem międzynarodowym więc do stawki w 3. rundzie dołączą kierowcy z innych krajów. Swój udział zapowiedział Roman Castoral, triumfator z 1. rundy MPRC/ CEZ w SuperNational. W tej klasie pojawi się również Nick Snoeys w Fordzie K, Ivo Van den Brandt w Mitsubishi Colt oraz Joel Strackx w Hondzie Civic.

Gościnnie wystartuje również Sławomir Wołoch w potężnym BMW M3 V8, którym jeździ w Wielkiej Brytanii. Oczywiście nie zabraknie polskiej szpicy czyli Damiana Litwinowicza (Honda Civic), Łukasza Tyszkiewicza BMW M3 OPC) i Jakuba Wyszyńskiego (Volkswagen Polo). Do czołówki po przerwie od razu powrócił Alan Wiśniewski w Citroenie C2. Na tor w BMW powraca Łukasz Zoll.

Kolejne rekordy bije klasa Seicento Cup. Do zawodów zgłosiło się 43 kierowców. Szymon Jabłoński z Automobilklubu Polski zrewanżował się ostatnio za rundę pierwszą. Konrad Wróbel jak na razie pewnie prowadzi, ale to dopiero półmetek sezonu. Bartłomiej Mirecki szybko odnalazł się rallycrossie i jest trzeci klasyfikacji.

W RWD Cup liderem klasyfikacji pozostał Łukasz Światowski przed Michałem Kidawą i Maciejem Kulą, a Mariusz Szczepański po zwycięstwie w 2. rundzie wyrównał do prowadzących. Pod nieobecność Bartka Idźkowskiego rywale nadgonili nieco w klasyfikacji SuperCars Light. W SuperCars ciąg dalszy boju pomiędzy Zbigniewem Staniszewskim, Jakubem Przygońskim i Marcinem Wicikiem.

– Podczas przygotowań wprowadziliśmy kilka nowych ustawień auta, z których jestem zadowolony. Testy były przeprowadzone przy dobrej pogodzie, natomiast na weekend zapowiada się deszcz i będziemy musieli na maksymalnych obrotach dostosować się do zmiennych warunków. Zresztą cały sezon rallycrossowy jest sporym wyzwaniem i wymaga szybkiej nauki – powiedział Kuba Przygoński, zawodnik Automobilklubu Polski i Orlen Team.

W klasyfikacji klasy Przygoński traci punkt do Staniszewskiego.

Doskonałym uzupełnieniem części samochodowej są CrossKarty. W trzeciej rundzie zobaczymy 7 śmiałków, którzy zmierzą się na torze i spróbują ujarzmić te bolidy. Robert Mazurkiewicz zaprezentuje nową ewolucję crosskarta.

Tegoroczny sezon składa się zaledwie z 4 rund. Stąd wyniki z każdych zawodów mają tak duże znaczenie…

Ostatnia, finałowa runda Mistrzostw Polski w Rallycrossie w sezonie 2020 odbędzie się 24-25 października na torze Slovakiaring w okolicach Bratysławy.