RANGE ROVER: CZWARTY MODEL W GAMIE MARKI CZYLI NOWY VELAR

RangeRoVelar1

Stworzony od nowa z wykorzystaniem lekkiej konstrukcji aluminiowej, zaprojektowanej przez firmę Jaguar Land Rover, model Velar to najnowszy członek rodziny Range Rover.

Cechy charakterystyczne samochodu to wizualny minimalizm i dbałość o szczegóły, które zapowiadają następną generację modeli z tej serii.


Zobacz także:

PREMIERY


 

Velar cechuje się zrównoważoną konstrukcją, od mocnych proporcji, poprzez ciągłość linii bocznych zbiegających się w tylnej części. Szeroki rozstaw osi zapewnia nie tylko elegancki wygląd, lecz także przestronne wnętrze. Obręcze aluminiowe o dużej średnicy, zwłaszcza modele 22-calowe, świetnie współgrają ze wspaniałą sylwetką i sprawiają, że Velar prezentuje się jeszcze lepiej.

Velar posiada najwęższe reflektory Matrix Laser- LED ze wszystkich pojazdów Land Rover. Wysuwane klamki podkreślają prostotę formy i obniżają współczynnik oporu – wynosi on jedynie 0,32 sprawiając, że nowy model jest najbardziej aerodynamicznym pojazdem w historii firmy.

Wnętrze – wyszukane, a zarazem pełne eleganckiej prostoty, zostało zaprojektowane tak, aby stworzyć atmosferę spokoju i wyciszenia, a przełączniki ograniczono do niezbędnego minimum. Centralny element stanowi system multimedialny Touch Pro Duo, w skład którego wchodzą dwa dziesięciocalowe ekrany dotykowe HD całkowicie zintegrowane z powierzchnią i widoczne dopiero po uruchomieniu. Te cienkie ekrany przydają kabinie nowoczesnego wyglądu, który komponuje się z zewnętrznym wyglądem samochodu.

RangeRoVelar2

Tapicerka wykonana jest z trwałego materiału, stanowiącego alternatywę dla tapicerki skórzanej. Materiał w kolorze Dapple Grey, wzbogacony wkładkami z tkaniny zamszowej w kolorach Ebony i Light Oyster, został opracowany we współpracy z firmą Kvadrat.

Właściwości jezdne i wysoki komfort jazdy Velar zawdzięcza lekkiej, sztywnej budowie z elementami aluminiowymi oraz podwójnymi wahaczami zawieszenia przedniego i tylnemu zawieszeniu Integral Link. Nowe auto oferuje najwyższej klasy poziom bezpieczeństwa pasywnego, co zostało zweryfikowane podczas testów zderzeniowych.

Kompleksowy system zapewniający sześć poduszek powietrznych, zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, w tym autonomiczny system hamowania awaryjnego z wykrywaniem pieszych, aktywny tempomat z funkcją jazdy w korku oraz adaptacyjny ogranicznik prędkości to najnowsze technologie bezpieczeństwa.

Pojemność bagażnika wynosi 673 l. Nowy samochód posiada napęd All-Wheel Driver, zawieszenie pneumatyczne, prześwit aż 251 mm (213 mm z zawieszeniem sprężynowym), dużą głębokość brodzenia – 650 mm (600 mm z zawieszeniem sprężynowym), technologie systemów poprawiających trakcję, w tym Terrain Response 2 oraz All Terrain Progress Control.

Silniki, zarówno benzynowe jak i wysokoprężne, połączone są z automatyczną 8-biegową skrzynią firmy ZF i napędem na cztery koła z systemem Intelligent Driveline Dynamics.

RangeRoVelar3

Czterocylindrowe silniki Diesel Ingenium są dostępne w wariantach 180 KM z emisją CO2 na poziomie 142 g/km w cyklu mieszanym lub 240 KM z wysokim momentem obrotowym 500 Nm. Do wyboru jest również nowy, zaawansowany czterocylindrowy silnik benzynowy Ingenium o mocy 250 KM i przyspieszeniu 0–100 km/h w ciągu 6,7 sekundy. W tym roku w sprzedaży pojawi się także jego nowy wariant o mocy maksymalnej 300 KM.

Diesel V6 to połączenie momentu obrotowego 700 Nm ułatwiającego przyspieszenie oraz możliwości terenowe przy niskiej emisji na poziomie 167 g/km w cyklu mieszanym. Silnik benzynowy V6 ze sprężarką mechaniczną o mocy 380 KM odznacza się natomiast nadzwyczajną wydajnością i wyjątkowym brzmieniem oraz zapewnia przyspieszenie 0–100 km/h w jedyne 5,7 sekundy przed osiągnięciem prędkości maksymalnej ograniczonej elektronicznie do 250 km/h.

Modele Velar i Velar R-Dynamic są dostępne w standardowych wersjach S, SE i HSE. Aby nadać im bardziej wyszukany wygląd, klienci mogą również wybrać pakiet Black lub Luxury.

Najbardziej ekskluzywne modele First Edition będą dostępne na całym świecie, lecz wyłącznie w ciągu pierwszego roku produkcji. Są to modele jeszcze bardziej o topowej specyfikacji, wyposażone w silnik V6 3.0 benzynowy lub Diesla oraz dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak rozszerzone, w pełni skórzane wykończenie wnętrza z tapicerką z perforowanej skóry Windsor w kolorze Nimbus lub Ebony, nagłośnienie Meridian Signature 1600 W, reflektory Matrix- Laser LED oraz 22-calowe felgi szprychowe z diamentowym wykończeniem.

Modele First Edition będą, jako jedyne, dostępne w kolorach Corris Grey, Silicon Silver i Flux Silver z satynowym połyskiem i lakierowane ręcznie w ośrodku Special Vehicle Operations firmy Jaguar Land Rover w Wielkiej Brytanii.

Velar został zaprojektowany i opracowany w ośrodkach rozwoju firmy Jaguar Land Rover w Wielkiej Brytanii, a jego produkcja będzie miała miejsce w zakładzie w Solihull. Pierwsze egzemplarze trafią do polskich salonów latem 2017 roku.