RANGE ROVER: DESIGN – WNĘTRZE NA WYMIAR SZYTE

Range Rover 1_wnetrze_2

Projektanci nowego Range Rovera postawili przed sobą zadanie: stworzyć luksusowe wnętrze, które ma nowoczesny i nieskazitelny charakter oraz uwzględnia kluczowe cechy marki.

Kabina nowego modelu zachowuje teraz wręcz architektoniczną formę, która jest śmiałym połączeniem poziomych elementów zestawu wskaźników z mocnymi liniami pionowymi konsoli środkowej.


Zobacz także:
RANGE ROVER: NOWA LEKKA KONSTRUKCJA


Jakość materiałów użytych w nowym Range Roverze to najwyższa “półka”. Wnętrze wykończono naturalnymi materiałami: skórą, drewnem oraz aluminium. Wykorzystano trzy rodzaje najwyższej jakości skóry, które pokrywają dosłownie każdą powierzchnię – od zestawu ciekłokrystalicznych wskaźników, aż po wykończenie sufitu. Najwyższe modele wykończone są licowaną skórą Semi Aniline, która charakteryzuje się niebywałą naturalnością faktury oraz delikatnością. Każdy szew i kierunek jego przebiegu, czy grubość nici zostały precyzyjnie określone przez ekspertów. Nawet wielkość i kształt igły są dokładnie ustalone, aby zagwarantować najwyższej jakości wykończenie w każdym egzemplarzu.

Drewniana powierzchnia przechodzącej przez środek kabiny pasażerskiej nowej konsoli musi się podobać. Do wyboru klienta opracowano różne wykończenia, w tym trzy rodzaje drewna. Zgranie słojów na całej powierzchni to było duże wyzwanie. Elementy wykonane z drewna przenikają się z subtelnie zaprojektowanymi aluminiowymi detalami, które poddawane są ponad 20 różnym procesom zapewniającym niepowtarzalny wygląd m.in.: słupków po obu stronach części środkowej, pokrętła sterującego skrzynią biegów oraz wlotów powietrza.

Range Rover 2_wnetrze_1

Już pierwsze dotknięcie kierownicy wykonanej z połączenia trzech materiałów – skóry, drewna i aluminium – robi wrażenie. Współczesne linie na panelu wskaźników i konsoli stanowią odzwierciedlenie wizji konstruktorów – udoskonalić, a jednocześnie uprościć wnętrze. W konsoli centralnej nie ma przepychu. Co więcej, zastosowane jest w niej 50 proc. mniej przełączników niż w poprzedniej generacji Range Rovera. Przekłada się to na prostotę użytkowania, jednocześnie dając poczucie pełnej kontroli nad pojazdem.

Każdy z nas wie, jak ważną rolę pełni odpowiednie światło w naszej domowej przestrzeni życiowej. Projektanci nowego Range Rovera zastosowali oświetlenie LED, które podkreśla niepowtarzalną architekturę kabiny oraz zapewnia atmosferę relaksu podczas podróżowania. Opcjonalnie oferowany jest system, który pozwala pasażerom wybrać jego kolor w zależności od ich aktualnego nastroju.

Szczególną uwagę poświęcono komfortowi pasażerów na tylnej kanapie – nowy Range Rover w porównaniu z poprzednikiem gwarantuje im więcej miejsca na nogi oraz opcjonalnie luksusowe siedzenia Executive Class z dwoma indywidualnymi, w pełni regulowanymi siedzeniami.

Krótko mówiąc: wnętrze na rozmiar szyte…

Range Rover 3_detale_1