RED BULL KART FIGHT: ZNAMY NAJSZYBSZEGO POLAKA

Red 1_Bull 1

Najszybszy amator kartingu wyłoniony. Na krakowskich Błoniach odbył się ogólnopolski finał międzynarodowego programu Red Bull Kart Fight, który zwieńczył trwającą blisko 2,5 miesiąca rywalizację.

Najlepszym spośród 18 finalistów okazał się Adrian Puc z Rzeszowa i to on będzie reprezentować nasz kraj podczas światowych finałów na torze Red Bull Ring w Austrii.


Zobacz także:
SPORT
RED BULL KART FIGHT


Ryk silników, zapach palonej gumy, duże prędkości i solidna dawka sportowych emocji! Tak w skrócie można opisać czwartkowe popołudnie na krakowskich Błonach podczas finału programu Red Bull Kart Fight, który miał na celu znalezienie najszybszego amatorskiego kartingowca w Polsce. W rywalizacji wzięło udział 18 kierowców kartingowych, wyłonionych w trakcie eliminacji lokalnych i regionalnych spośród ponad 2000 zawodników.

Red 2_bull 1

Na finalistów czekał mierzący 950 metrów tor, pełen szykan i zakrętów, mających zweryfikować umiejętności amatorskich kierowców. Ich zmagania obserwowało ponad 10 000 fanów motorsportu, którzy zgromadzili się wzdłuż toru ulicznego na krakowskich Błoniach.

– To było niecodzienne przeżycie i nowe wyzwanie dla naszych finalistów, którzy musieli zmierzyć się nie tylko z mocnymi konkurentami, ale również z wymagającym torem w pięknym otoczeniu krakowskich Błoni. Tłumy publiczności i blask fleszy to z kolei czynnik, który czasem działa mobilizująco, ale może też być przyczyną dodatkowego stresu – komentował zawody ambasador polskiej edycji projektu, Michał Kościuszko.

O zwycięstwie zadecydowały sekundy. Najszybszym kierowcą okazał się Adrian Puc, który pojawił się na linii mety jako pierwszy, tuż przed Jakubem Kłękiem oraz Piotrem Piernickim.

Red 3_bull  1

– Wygrana w tych zawodach, to było jedno z moich marzeń, które właśnie się spełniło! W finałowym przejeździe starałem się nie popełniać błędów, jechałem ostrożnie i obserwowałam cały czas rywali za swoimi plecami. Jak widać moja strategia się opłaciła! – powiedział Adrian Puc tuż po przekroczeniu linii mety.

Zwycięzca wyścigu zagwarantował sobie awans do światowego finału programu Red Bull Kart Fight, który odbędzie się w kwietniu 2014 roku na torze Red Bull Ring w Austrii.

Oprócz zaciętej rywalizacji amatorskich kierowców kartingowych, na krakowską publiczność czekały dodatkowe atrakcje w postaci pokazowych przejazdów w wykonaniu: Adama Małysza (cross country), Michała Kościuszko (WRC) oraz Jakuba Przygońskiego (drift). Trójka kierowców zaprezentowała możliwości swoich samochodów, którymi na co dzień walczą o tytuły w międzynarodowych zawodach. Na tym samym torze odbył się również Kartingowy Wyścig Gwiazd, w którym udział wzięli: Anna Bosak, Rafał Mroczek, Staszek Karpiel-Bułecka, Alan Andersz, Wojtek Pawlusiak oraz Bartosz Obuchowicz, który triumfował w wyścigu.

Red 4_bull 1