RED BULL: NEW YEAR. NO LIMITS – BĘDZIE REKORD?

Trwa odliczanie godziny do kolejnej edycji Red Bull: New Year. No Limits. 2011, który tym razem odbędzie się w San Diego kilka minut przed północą! Legendarny rider FMX – Robbie Maddison oraz Levi LaVallee wykonają jednocześnie rekordowe skoki na motocyklu i skuterze śnieżnym.

Obaj zawodnicy chcą tym samym pokonać istniejące rekordy w skokach na odległość: Levi – 110 metrów skuterem śnieżnym, a Robbie – 119,18 metrów.

Robbie Maddison słynie z pokonywania rekordów w Sylwestrową Noc. Dwa lata temu w Las Vegas wskoczył na swoim motocyklu na replikę Łuku Triumfalnego pokonując odległość 36 metrów i wysokość 11 metrów. Levi LaVallee ma na swoim koncie siedem medali w X-Games, do tego wyczynu przygotowywał się już w ubiegłym roku, jednak w trakcie treningów został kontuzjowany i ówczesna próba bicia rekordu została przeniesiona w czasie.

– Jestem podekscytowany, ponieważ zakończyliśmy testy i wszystko poszło bardzo dobrze. Tak, jestem gotowy, nieco zdenerwowany, ale też bardzo podekscytowany dzisiejszym wieczorem – powiedział LaValle.

– Wielka chwila nadchodzi.W ostatnich miesiącach mój motor został całkowicie zdemontowany i ponownie zmontowany. Jestem podekscytowany Red Bull: New Year. No Limits. Nowy rekord świata to doskonały sposób na rozpoczęcie nowego roku! – powiedział Maddison.