RENAULT: CLIO GRANDTOUR W SALONACH (CENY)

Renault 0_43862

Renault wprowadza do gamy nowe Clio – wersję kombi. To ciąg dalszy ofensywy marki. Model Grandtour przyciąga uwagę mocną i wyraźnie odmienną: sportową osobowością. Pojawi się w gamie obok wersji hatchback – pierwszego samochodu w ofercie reprezentującego nową stylistykę.

Stylistyka ta została wprowadzona przez Laurensa van den Ackera. Nowe Clio Grandtour jest już drugim autem zainspirowanym concept carem DeZir.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Grandtour był jedną z rewelacji na stoisku Renault na Paryskim Salonie Samochodowym 2012. Nowe Renault ma tę samą dynamikę co wersja hatchback, choć różni się swą dynamiczną i płynną linią. Przy długości całkowitej 4,267 m, wygląda jak kompaktowe i jednocześnie pojemne kombi z klasą. Rozstaw osi jest identyczny jak hatchbacka, wydłużono jednak zwis tylny o 204 mm, do 825 mm.

Pod masywną linią kryje się uniwersalne i funkcjonalne wnętrze. Obszerny bagażnik o pojemności 443 litra można powiększyć do 1380 litrów po złożeniu tylnej kanapy dzielonej w układzie 1/3 – 2/3. Przednie siedzenie pasażera, które można przekształcić w stolik, po złożeniu oparcia zapewnia nowemu modelowi niemającą sobie równych długość załadunku: 2,48 m od tylnej klapy do schowka w desce rozdzielczej.

 

 

Model będzie dostępny w 8 kolorach nadwozia, wśród których znajdzie się flagowy Czerwony Flamme. Oferta personalizacji obejmuje 3 odmienne stylistycznie propozycje: Elegant, Sport i Trendy, zewnętrzne i wewnętrzne elementy ozdobne oraz ciekawe wzory obręczy kół. We wnętrzu znają się 4 kolorystyczne wystroje w wersji Dynamique: czarny, czerwony, niebieski i brązowy – obejmujące deskę rozdzielczą, płaty drzwi oraz dopasowany akcent kolorystyczny na tapicerce.

Samochód posiada wszystkie zalety charakterystyczne dla nowego Clio: komfort, bezpieczeństwo, dynamiczne zachowanie na drodze i wyposażenie typowe dla wyższych segmentów, w szczególności ofertę dwóch systemów multimedialnych. Nowe Renault Clio Grandtour będzie mogło być wyposażone w nowy multimedialny tablet Renault R-Link, który w innowacyjny sposób wprowadza do świata motoryzacji stały dostęp do internetu i usług on-line. Już w momencie wprowadzenia Renault R-Link proponuje bogatą ofertę aplikacji.

Nowe Clio Grandtour dysponuje najnowocześniejszymi silnikami, takimi jak 3-cylindrowy silnik benzynowy Energy TCe 90 i wysokoprężny Energy dCi 90. Ta ostatnia jednostka zużywa jedynie 3,6 l/100 km, a pod względem CO2 (tylko 93g/km). Uzupełnieniem odnowionej oferty silników będzie skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem EDC, która pojawi się w pierwszym półroczu w wersjach z silnikiem TCe 120, a następnie z silnikiem dCi 90.

 

 

Jeśli chodzi o prowadzenie, auto oferuje system wspomagania ruszania pod górę (Hill Start Assist). Wszystkie wersje posiadają również w wyposażeniu seryjnym regulator / ogranicznik prędkości, zespół systemów obejmujący ESC, ASR, ABS i wspomaganie nagłego hamowania oraz zmienne, elektryczne wspomaganie kierownicy.

Dla większego komfortu użytkowania, wersje wyposażono w bezkluczykowy system uruchamiania auta (wariant „hands free” w wersji Dynamique), kierownicę z regulacją w pionie i poziomie, elektrycznie sterowane lusterka boczne i szyby przednie oraz kierunkowskazy z autostradowym trybem pracy. Dostępna w opcji automatyczna klimatyzacja posiada czujnik skażenia powietrza i dwufunkcyjny filtr z węglem aktywnym.

Zainstalowany we wszystkich wersjach Nowego Renault Clio Grandtour system Renault Bass Reflex jest w stanie zapewnić komfort słuchania jak z 30-litrowych głośników. Zapewnia on lepsze przenoszenie basów, ma też wyższy próg nasycenia i dystorsji dźwięków.

W Polsce mowe Clio Grandtour pojawi się pod koniec marca 2013.

CENY I DANE TECHNICZNE

Cennik nowego Clio Grandtour zamieszczamy poniżej w galerii, podobnie jak dane techniczne (osiągi).